به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مرتضی روزبه استاندار قزوین در ششمین جلسه شورای ورزش همگانی استان بیان داشت: ترویج ورزش همگانی به طور جدی در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد اگرچه این جزو وظایف اولیه هر حکومتی است که ورزش همگانی را تحت حمایت و تقویت قرار بدهد.

وی افزود: یکی  از آرزوهای ما در کشور و استان این است که ائمه جماعات مساجد پس از اقامه نماز در نزدیکترین پارک حاضر و در راستای ترویج فرهنگ سلامت و نشاط اجتماعی با شهرندان و نمازگزاران به ورزش همگانی بپردازند.

استاندار ادامه داد: درحال حاضر استان قزوین بالغ بر یک میلیون و 250هزار نفر جمعیت دارد که کمتر از 5 درصد آن ورزش همگانی انجام می دهند.

وی گفت: باید همه پارک‌ها و فضاهای سبز در سطح شهرها و روستاها به همراه سالن های ورزش به ورزش همگانی اهتمام کنند چون متاسفانه همه ابزارها و شرایط زندگی جدید به سمت بی‌تحرکی و تنبلی انسان پیش می‌رود و آمار بیماری های قلبی و عروقی، جسمی و روانی نیز نگران کننده است فلذا  در چنین شرایطی باید ورزش همگانی را جدی گرفت.

استاندار با تاکید بر جذب سرمایه گذاری خصوصی در حوزه ورزش اظهار داشت: باید با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری ها زمینه و بستر جذب و مشارکت بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در زمینه ورزش و رشته های ورزشی فراهم شود چون سبک زندگی جدید به گونه ای است که سازمان ها و ادارات دولتی نمی‌توانند به تنهایی انتظارات جامعه را برآورده کنند.