به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان، با اشاره به توصیه های  مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تقویت اقتصاد ملی و تحریم استفاده از کالای خارجی که مشابه آن در کشور وجود دارد، اظهار داشت: آنچه رهبر فرزانه انقلاب به درستی و با دغدغه ای خاص مطرح کردند، راه دست یابی کشور به عزت اقتصادی و استقلال در برابر بیگانگان است که همگان باید در راستای تحقق این هدف مهم و مقدس ، گام بردارند.

وی افزود: البته این مساله نیازمند فرهنگ سازی گسترده در داخل کشور به همت مسئولان و به خصوص رسانه های جمعی است تا با احساس تکلیف وارد این میدان شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین بر لزوم فراهم شدن زمینه ها و بسترهای قانونی حمایت از تولید داخل تاکید کرد و گفت: همان طور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند مسئولان باید از خرید کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود به شدت پرهیز کرده و آن را تحریم کنند.

وی در عین حال نخستین پیش نیاز دست یابی به عزت اقتصادی از مسیر تولید ملی را رهایی از وابستگی فکری و اندیشه ای به غرب و شرق دانست و افزود: تا زمانی که این وابستگی در افکار عمومی ما وجود داشته باشد، ما به اهداف خویش در بخش های اقتصادی دست پیدا نمی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین غرویان همچنین خاطرنشان کرد: به لطف الهی در کشور ما در سایه وجود رهبری حکیم و مردمی بصیر، بسترهای لازم برای خودکفایی و تولید ملی فراهم است، منتهای مراتب نیاز به یک برنامه‌ریزی مدون ، جامع و کارشناسانه و همچنین نظارتی جدی وجود دارد تا از این رهگذر ان شاالله به رشد کیفی و کمی در عرصه تولید دست یابیم.