استاندار البرز به تببین اقدمات دولت در دو بعد ملی و بین المللی پرداخت و گزارشی از عملکرد استانداری را در این مدت اعلام کرذ.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، سیدحمیدطهائی در پیش خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، بخشی از پایه های اقتصاد کشور رامتکی به تعاون خواند و گفت: این مساله مهم دربحث اقتصاد کشور باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

وی حماسه سیاسی سال 92 را سبب ساز رقم خوردن تحولات اقتصادی در کشور دانست و گفت: در شرایطی که تحریم ها برکشور سایه انداخته بود، دولت تمام تلاش خود را برای تحقق وعده هایش به مردم بکار گرفت.

وی با اشاره به اینکه سرمنشاء موفقیت های دولت؛حمایت های مقام معظم رهبری بوده است و در این مدت دولت بر خود سخت گرفت تا شرایط برای رفاه حال مردم فراهم شود،افزود: کاهش مهار تورم به 14.6 درصد توسط دولت یازهم رقم خورد.

« اقتصاد مقاومتی» راه دولت تدبیر و امید است

استاندار البرز در ادامه نقشه راه دولت تدبیر و امید را در بخش اقتصاد نیز تبیین کرد و افزود: مبنای اقتصاد کشور در دولت تدبیر و امید اقتصاد مقاومتی است و بر بنای توانمندی داخلی متکی شده است؛ با توجه به اینکه نقش تعاون در آموزه های دینی ما نیز سفارش شده، اعضای شرکت‌های تعاونی ها نیز باید خیرخواهی و منظر گسترده تری از ابعاد کار خود را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه دولت بهره برداری بهینه از امکانات موجود است، افزود: رویکرد دولت آن است که بجای خام فروشی تلفیقی از فناوری های جدید را به محصولات با کیفیت تبدیل کرده و از واردات بکاهیم.

کاهش هزینه های جاری و افزایش بودجه طرح های عمرانی در دستور کار است

نماینده عالی دولت در استان البرز تصریح کرد: تمام تلاش دولت بر این است که بودجه طرحهای عمرانی را افزایش دهد و هزینه های جاری را کم کند.وی همچنین افزایش رفاه اقتصادی را از دیگر برنامه های اولویت دار دولت برشمرد.

تشریح فضای کشور بعد از حصر اقتصادی و توافقات هسته ای موضوع دیگری بود که استاندار البرز در جمع نمازگزاران کرجی به آن پرداخت و گفت: دید جهان به جمهوری اسلامی مثبت است و خوشبختانه فضای خوبی در داخل و خارج کشور پس از توافق هسته ای بوجود آمده که باید نهایت بهره برداری را از آن به نفع خود داشته باشیم.

سرمایه گذاری 20 شرکت خارجی در استان البرز تا کنون

استاندار البرز در ادامه گشودن دروازه های کشور موجب استقبال سرمایه گذاران و در کشور به فراخور آن استان البرز دانست و گفت: تا کنون 20 شرکت خارجی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این استان اعلام کرده اند و هفت شرکت نیز درحال مطالعه هستند که تعدادی از این پیشنهادات با انعقاد قرارداد سرمایه گذاری همراه بوده است.

راه اندازی دفتر جذب سرمایه گذاری در استان

طهائی راه اندازی دفتر جذب سرمایه گذاری در استان البرز را اقدام جدیدی در جهت معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران برشمرد و گفت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری و طراحی وب سایت این حوزه، تلاش هایی است که برای توسعه  اقتصاد این استان بکار گرفته شده است.

گزارش کاروان تدبیر و امید البرز یک هفته در شهرستانها

طهائی در محور دیگری به برنامه های خود در هفته دولت نیز اشاره کرد و با تأکید بر براینکه سیره و رفتار شهیدان دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر باید روش و منش مسئولان باشد، سفرهای مدیران دولت در طول یک هفته را خاطرنشان کرد و افزود: به مناسبت هفته دولت به همراه فرمانداران و جمعی از مدیران کل از صبح در قالب کاروانی به شهرستانهای استان سفر داشتیم و در هر شهرستان، علاوه برادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدارهای مردمی؛طرح‌های تولید، صنعتی و کشاورزی به بهره برداری رسید.

طهایی با اشاره به دیدار چهره به چهره با مردم در سفرهای شهرستانی،گفت: بیش از 800 نفر در این جلسات از نزدیک با مدیران استان البرز ملاقات داشته و این هئیت به گروه‌های مختلفی تقسیم شده  که سرکشی  و دیدار با خانواده شهدا نیز از برنامه‌ها بوده است.

استاندارالبرز ادامه  داد: درهفته دولت 337 پروژه عمرانی ،کشاورزی ، خدماتی و تولیدی به بهره برداری رسید که دریکی از این پروژه ها به نام شرکت لابراتوار و داروسازی شفا در شهرک صنعتی بهارستان 350فرصت شغلی ایجاد شد؛این شرکت در فازهای دیگر خود سه هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد می کند و تاکنون برای راه اندازی فاز اول آن یک هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

نقد منصفانه فراموشمان نشود

هر فردی حق اظهار نظر دارد؛ این جمله استاندار البرزبخش دیگری از محورهای سخنان طهائی را به خود اختصاص داد. استاندار البرز با تأکید بر اینکه باید در نقد عدالت را رعایت کنیم اضافه کرد: باید نقدها صادقانه و با رعایت انصاف باشد، چرا که در غیر این صورت فضای وحدت بخش را بهم می ریزد.

«حفظ وحدت» جمله کلیدی بود که سخنان استاندار را به موضوع برجام و نتایج آن بسط داد و در این رابطه تصریح کرد: مردم به برنامه های دولت یازدهم رای دادند با توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها شاهد آن هستیم که بین مسوولان آمریکایی اختلاف افتاده؛ حال اگر آمریکا برجام را تصویب کند، تمکین او رانشان می دهد و اگر تصویب نکند، تعهداتش درجامعه جهانی تصویب نشده است.

موضوع انتخابات سالجاری نیز فرازهای دیگری از سخنان استاندار در جمع نمازگزاران بود. طهائی در این رابطه نیز گفت: امسال سال سرنوشت سازی برای ایران اسلامی است؛ برگزاری انتخابات‌ خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را شاهد خواهیم بود؛ باید تلاش شود با بسترسازی حضور میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی؛در فضایی وحدت بخش، حماسی سیاسی دیگری خلق کنیم.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری نماز جمعه این هفته کرج در مصلی امام خمینی (ره)؛ به مناسبت سالروز بانکداری اسلامی، نمایشگاهی از بانکداری اسلامی نیز دایر شده بود