مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان شهرستان کرج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، این مراسم صبح امروز شنبه با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان البرز، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان قرآنی به میزبانی باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

در این دوره از مسابقات ۴۰۰ ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان طی دو روز و در بخش های قرائت، ترتیل، حفظ و تفسیر قرآن با هم رقابت می کنند.

رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرزدر این مراسم  گفت: یکی از آرزوهای من همواره این بوده است که اثرات قرآن را در میان ورزشکاران به شکل پررنگی مشاهده کنیم و به نظرم برگزاری این چنین برنامه هایی می تواند راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شهدای ورزشکاران ما عاملین به قرآن هستند گفت: توجه عملی به این کتاب آسمانی می تواند مروج اخلاق متعالی اسلام باشد و ما را از خیلی  مشکلات امروز رها کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم قرآنی گفت: در روزهایی که خیلی از ستمگران با نام قرآن در کشورهای مختلف جنایت می کنند باید با هوشیاری این کتاب آسمانی را به همگان معرفی کرد و گنجینه ای که در آن وجود دارد را به دیگران تبیین کرد.

محمد جواد کولیوند افزود: با خواندن قرآن و عمل به آن می توان خیلی از مشکلات امروز جامعه را به سمت کمرنگ  و رفع شدن برد و من امیدوارم با اجرای برنامه های جذاب برای جوانان کمک کنیم  تا این کتاب آسمانی به شکل صحیح از سوی جوانان مورد توجه واقع شود.

گفتنی است مسابقات قرآنی جوانان و ورزشکاران شهرستان کرج در مرحله دوم طی روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه برگزار می شود. در این جشنواره ۱۳۰۰ ورزشکار در سالن های ورزشی مختلف شهرستان کرج شرکت کرده بودند که در نهایت ۴۰۰ ورزشکار خانم و آقا در مرحله نهایی حضور دارند.