به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در فارس، در پنجمین جشنواره کشوری یل، تیر، تندر 120 ورزشکار زن و مرد از استان های خوزستان، لرستان، فارس، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر، چهارمحال بختیاری و هرمزگان به مدت دو روز در رشته های سوارکاری، تیراندازی ، کشتی، الختر و مچ اندازی در مجموعه ورزشی تفریحی پولاد کف سپیدان به رقابت پرداختند.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی فارس دراین زمینه اظهارداشت: این جشنواره از 9 سال قبل تاکنون به همت هیات روستایی و عشایری فارس در سطح کشوری راه اندازی شده و هرسال با همکاری مطلوب دست اندرکاران به بهترین شکل برگزار می شود.

اردشیر حسن زاده افزود: در راستای موفقیت بیشتر این جشنواره برگزارکنندگان تلاش می کنند تا سطح رقابت ها هرساله رشد کند تا انگیزه زیادی در میان شرکت کنندگان ایجادشود.

وی ضمن قدردانی از حضور پرشور تیم های شرکت کننده گفت: برای برگزاری مطلوب این جشنواره فرماندار و مسئولان اداره های سپیدان، پیشکسوتان و هیاتهای ورزشی شهرستان ، دست اندرکاران پیست پولادکف همکاری مناسبی با هیات داشتند.

 این جشنواره با هدف افزایش همدلی اقوام مختلف ایرانی برگزارشد و در رده آقایان ، در رقابت های تیراندازی نوربخش رئوفی از کهکیلویه و بویراحمد با92 امتیاز اول شد، سلیمان اسمی از خوزستان با 88 برسکوی دوم ایستاد و علی میرزایی از هرمزگان با78 امتیاز در جای سوم قرار گرفت.

در مسابقات سوارکاری امیر حسین حکمی عنوان قهرمانی را کسب کرد،محمد شریفی از چهارمحال بختیاری بر سکوی دوم ایستاد و محسن ملک نسب از فارس سوم شد.

مسابقات کشتی با حضور 17 کشتی گیر در وزن های منفی 85 و مثبت 85کیلوگرم و با اجرای 23 مسابقه به اتمام رسید. و دروزن منفی 85 کیلوگرم، احد کوثری از تیم فارس الف قهرمان شد، محمدرضا مردای از تیم هرمزگان عنوان دوم را کسب کرد و مجید کریمی از تیم کهکیلویه و بویر احمد برسکوی سوم ایستاد.

در وزن مثبت 85 کیلوگرم ، سلیم جوکار از تیم کهکیلویه و بویراحمد مدال طلا مسابقات را کسب کرد، محمد رسول حسن وند از تیم لرستان گردن آویز نقره را بدست آورد و میلاد صادقی از کرمان صاحب مدال برنزشد.

دربخش تیمی نیز، کهکیلویه و بویراحمد برسکوی نخست ایستاد ، فارس الف مقام دوم را بدست آورد و خوزستان سوم شد.

درمسابقات الاختر تیم خوزستان مدال طلا مسابقات را کسب کرد، تیم کهکیلویه و بویر احمد گردن آویز نقره را بدست آورد و تیم چهارمحال بختیاری صاحب مدال برنزشد.

رقابت های بانوان این جشنواره نیز داری جذابیت های فراوانی بود و در نهایت در بخش سوارکاری رضوان گودرزی مدال طلا را کسب کرد، زهرا تابع بردبار از فارس الف بر سکوی دوم ایستاد و مریم عاژ از تیم کرمان سوم شد.

 در رقابت های  مچ اندازی بانوان تیم خوزستان قهرمان شد،لرستان برسکوی دوم ایستاد و فارس الف مقام سوم را کسب کرد.

در بخش  تیراندازی بانوان رضوان فلاح از لرستان با 84 امتیاز قهرمان شد، زهرا حیدری اردکانی از فارس ب با 82 امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و اعظم بهرامی از خوزستان با 72 امتیاز در جای سوم ایستاد.

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره یل تیر تندربا حضور مدیر کل ورزش و جوانان فارس و مسوولان استانی و شهرستانی در مجموعه فرهنگی ورزشی پولاد کف سپیدان برگزارشد و در پایان این رقابتها و در مجموع تیم های خوزستان مدال طلا را کسب کرد، فارس الف برسکوی دوم ایستاد  و کهکیلویه و بویراحمد سوم شد.

حضور تیم های شرکت کننده با لباس های سنتی خود ،  انجام حرکات نمایشی پرداختند و اجرای آیین های شادیانه و بازی های محلی مناطق مختلف کشور توسط استان های حاضر از برنامه های جذاب اجرا شده در این آیین بود.

در مراسم پایانی از نفرات برتر رشته های سوارکاری، تیراندازی ، کشتی، الاختر و مچ اندازی با اهدا لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر شد.