فرمانده انتظامی شهرستان خرم آباد با بیان اینکه منابع طبیعی امانتی مهم در دست مردم و مسئولان است ، از کشف مقدار یک تن و 500 کیلو گرم گیاه دارویی قاچاق از نوع مورت ،خبر داد.

به گـزارش خبر نگار خبرگزاری برنا از لرستان "حسین نجفـی" درتشریح این خبـر گفت: ماموران پاســگاه انتـظامی کاکا شرف در حین گشت زنی در روستای کاکاشرف به یکدستگاه وانت پیکان  مظنون و پس از تعقیب و گریز فراوا ن ، آن را  متوقف کردند.

بگفته نجفی ،ماموران در بازرسی از خودرو مقداریک تن و 500 کیلو گرم گیاه دارویی قاچاق از نوع مورت به ارزش 37میلیون و 500هزار ریال کشف و ضبط ودر این راستا  یکنفر را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی افزود:خودرو بهمراه کالای مکشوفه به یگان انتظامی دلالت وپس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی  شد.

وی  در پایان خاطر نشان کرد: از آنجایی که بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی امانتی مهم در دست مردم و مسئولین است و با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری،حفاظت و نظارت بر منابع طبیعی از تکالیف مجموعه دستگاه های قضایی و انتظامی استان است ،خواستار برخورد جدی دستگاه قضایی و انتظامی و نظارتی با متخلفان و متجاوزان در حوزه منابع طبیعی و اراضی ملی شد.  

 

گرامیداشت یادواره شهدای ارتش در لرستان

یادواره شهدای ارتش با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان لشگری و کشوری در شهرستان دورود لرستان برگزار شد.

 این مراسم که با حضور امیر "احمدرضا پوردستان" ، خانواده معزز شهداء ، مردم شهید پرور و جمعی از مسئولان و کارکنان نظامی و انتظامی در گلزار شهدای دورود برگزار گردید، یادمان شهدای ارتش در یکی از میدان های این شهرستان رونمایی شد.

گفتنی است ، توسط امیر"پوردستان" فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تعدادی از خانواده های معظم شهداء ، مسئولان و سرهنگ " حسنوند " فرمانده انتظامی شهرستان دورود با اهداء لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

 

تعامل و همکاری خوب مردم رمز موفقیت پلیس//انهدام 13باند مواد مخدر

 فرمانده انتظامی بروجرد لرستان ، انهدام 13باند تهیه و توزیع مواد مخدر و کشف مقدار 202 کیلو و 835گرم انواع مواد طی پنج ماهه اول سال جاری ،را نتیجه تعامل و همکاری خوب مردم با پلیس دانست.

 سرهنگ " علیرضا دلیری" در این رابطه ، گفت : ماموران مبارزه با موادمخدر بروجرد با همکاری کلانتری و پاسگاه های این شهرستان درپنج ماهه اول سال جاری موفق به کشف مقدار 202 کیلو و 835 گرم  انواع موادمخدر شدند.

وی در ادامه افزود : دراین مدت 13 باند سوداگر مرگ متلاشی و یک هزار و 966 فروشنده مواد مخدر و معتاد پر خطر نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی بروجرد ، ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس در اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی، از شهروندان خواست،در صورت مشاهده هرگونه فعالیت های غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی 110 اعلام تا نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

"دلیری" در ادامه موفقیت پلیس را نتیجه  همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس دانست.

این مقام انتظامی در پایان همکاری و تعامل را نشان از آگاهی مردم نسبت به پلیس برشمرد و گفت:پلیس تمام توان خود را در راستای خدمت رسانی به مردم و تامین امنیت اجتماعی مردم،جلب مشارک و اعتماد مردم بکار خواهد گرفت.

کود قارچ همنشین افیون

 جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان،از کشف مقدار 178 کیلوگرم تریاک در خرم آباد، خبر داد.

به گزارش خبر نگارپایگاه خبری پلیس، "علی احمدی تبار"در تشریح این خبرگفت:ماموران مبارزه با موادمخدر استان درپی کسب خبری مبنی برفعالیت یک باندتهیه وتوزیع مواد مخدر که موادمخدر سنتی را از استانهای جنوبی تهیه و به استان های غربی  انتقال می نماید،بلافاصله با تشکیل تیم های عملیاتی به محورهای مواصلاتی جنوبی استان اعزام و پس از ساعت ها کنترل وسایط نقلیه عبوری یکدستگاه کامیون کشنده اسکانیا  را رویت که بدون توجه به اخطار پلیس از محل متواری شد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با تعقیب و گریز فراوان حدود 45 کیلومتر در جاده کمربندی خرم اباد حوالی  پلیس راه خرم آباد _ بروجرد در حالیکه درمسیرفرار بایکدستگاه کامیون ولو برخورد و موجب خساراتی به خودروی یاد شده گردید،نهایتا  در روستای "اکبرآباد" منطقه ریگ سفید متوقف و راننده وسرنشین که قصد فرار داشتند را، دستگیرکردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اظهارداشت:در بازرسی خودروی مذکور که حامل بار کود قارچ بود مقدار 178 کیلوگرم مواد مخدر از  نوع تریاک بالفافه را،  کشف وضبط کردند.

این مقام انتظامی در پایان از همکاری شهروندان در به دام انداختن سوداگران مرگ، تقدیرو تشکر  کرد و گفت:با گسترده شدن تور پلیس به قاچاقچیان وسوداگران مواد مخدر هشدار می دهیم هیچ راه گریزی برای آنان وجود ندارد.