به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در این آیین که در دبستان محبوبه دانش ناحیه دو برگزار شد، گفت: شور و اشتیاق بازگشایی مدارس برای کلاس اولی ها دوچندان است و این خاطره برای همیشه در ذهن پاک آنان باقی می ماند.

 بهروز اکرمی افزود:جامعه ما درمسیر رشد و توسعه نیازمند نیروی انسانی تحصیل کرده و متعهد است که این سرمایه گرانسنگ در اختیار آموزش و پرورش قراردارد.

 وی با بیان اینکه نسل پرشور و نشاطی که امروز اولین روز علم و دانش را آغاز می کند ،پشتوانه آینده کشور است، تاکید کرد:بدون شک  هرچه داریم باید در مسیر رشد و تربیت این نسل پای کار بیاوریم و همه آموزش و پرورش را از خود بدانند.

 این مقام  مسوول همچنین  پویایی و بالندگی نسل آینده ساز جامعه را بزرگترین پشتوانه رشد و توسعه کشور خواند و خطاب به دانش آموزان کلاس اولی بیان داشت:آینده کشور در گرو تحصیل و همت شما کلاس اولی هاست و باید بکوشید با تلاش و همت و فراگیری علم و دانش، زیرنظر معلمان و مربیان خود در این عرصه سربلند باشید.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با بیان اینکه روز جشن شکوفه ها روز زیبایی و فضیلت و روز همه خوبیهاست، بیان داشت:سال تحصیلی جدید در هرمزگان با شور و نشاط خاصی آغازشده است و امروز35هزار کلاس اولی سال جدید را آغازکردند.

 علی کرمپور افزود: امروز نشاط ،شادمانی و مهر و مهربانی در گستره ایران اسلامی پخش است و برخود می بالیم که چنین ظرفیت ارزشمندی را برای آینده کشور تربیت نماییم .

 این مقام مسوول تاکید کرد: دوره ابتدایی خاستگاه اصلی نظام تعلیم و تربیت است و پایه اول را باید سنگ بنای آموزش و پرورش بدانیم.

 وی همچنین گفت: امسال از مجموع 186هزار و 328دانش آموز دوره ابتدایی  35هزار کلاس اولی هستند که امروز سال تحصیلی را در آیین جشن شکوفه ها آغازکردند.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان در پایان گفت: با احتساب آمارهایی بیش از 330 هزار دانش آموز در همه دوره ها، در سه هزار و 526 آموزشگاه، درسال تحصیلی جدید مشغول تحصیل خواهند بود