به گزارش خبرگزاری برنااز یاسوج؛مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور در نشست شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد،گفت:توسعه چارچوب جامعه با توانمند سازی زنان محقق می شود و توانمندسازی زنان در سایه برنامه ریزی مطلوب به توسعه همه جانبه و متوازن کشور کمک می کند.

فهیمه فرهمندپور نقش زنان را مکمل نقش مردان دانست و افزود: زنان ظرفیت های جامعه هستند و بیکاری و انزوای اقتصادی آنها به مراتب بدتر است چرا که جریان زندگی را به خطر می اندازد.

وی اظهار داشت: توجه به ظرفیت های نهفته در جامعه زنان، کاهش بسیاری از مشکلات جامعه را به دنبال خواهد شد.

فرهمندپور تصریح کرد: اگرچه توسعه امکانات و افزایش اعتبارات در بهبود وضعیت زنان اثر گذار است، اما نوع نگاه فرهنگی و توجه ویژه به نیازهای حوزه زنان و شکوفایی ظرفیت های این بخش جامعه در ارتقاء جایگاه زنان اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

فرهمندپور به توانمندهای علمی، اقتصادی، مدیریتی و فرهنگی زنان و ظرفیت های بالقوه این بخش جامعه در زمینه های مختلف اشاره کرد و افزود: با آموزش های لازم باید از این قابلیت ها استفاده بهینه شود.

وی تاکید کرد: باید با برنامه ریزی هدفمند آسیب های حوزه زنان کاهش یابد که حصول توفیق دراین حوزه دغدغه و حساسیت بیشتری را نیاز دارد و از طرفی باید برای سلامتی و نشاط جامعه زنان باهدف افزایش نشاط اجتماعی بیش از پیش توجه و تلاش شود.

مشاورامور خانواده و زنان وزیر کشور، موضوعات زنان را اجتماعی، مدیریتی و بشری دانست و تصریح کرد: عمده مسایل و مشکلات زنان معلول و زاییده برخی سومدیریت ها و برنامه ریزی های نامطلوب درگذشته است.

وی، توجه به مقوله آموزش مهارت های زندگی برای زوجین را یادآور شد وافزود: آموزش مهارت های زندگی علاوه برزنان باید برای مردان نیز برگزار شود.

مشاور وزیرکشور با ارایه آمارهایی در خصوص وضعیت طلاق و ازدواج در کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان جوان ترین جمعیت زن کشور را دارد و باید مسایل حوزه زنان این استان بویژه ازدواج و اشتغال و نیز توسعه امکانات فرهنگی، ورزشی آنها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.