به گزارش خبر گزار برنا از تهران ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم جشن شکوفه‌ها و جشن غنچه‌ها که در مدرسه زهرای مرضیه(س) در منطقه 8 تهران برگزار شد، اظهار داشت: روز شکوفه‌ها که حضور دانش‌آموز کلاس اولی است و جشن غنچه‌ها که حضور نوآموزان پیش دبستانی در مدارس است را تبریک می‌گویم.

وی افزود: امیدوارم با تلاش معلمان، مدیران و دست اندرکاران آموزش و پرورش در فضای آموزشی شاهد رشد، تعالی و بالندگی دانش‌آموزان باشیم.

فانی با اشاره به اینکه امسال یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدرسه می‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال در مجموع 330 هزار کلاس درس در دوره ابتدایی برای بیش از 7 میلیون دانش‌آموز ابتدایی خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان نقش اصلی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دارند، تصریح کرد: به اولیا و پدر و مادران دانش‌آموزان می‌گویم همکاری نزدیک اولیا، مربیان و معلمان می‌تواند در تربیت دانش‌آموزان مؤثر باشد.

وی افزود: هرچقدر ارتباط بیش‌تر و بهتر باشد، همکاری بین خانه و مدرسه بیش‌تر می‌شود و این هماهنگی نتیجه تعلیم و تربیت بهتر خواهد بود.

فانی با اشاره به اینکه سرمایه اصلی خانواده‌ها فرزندان هستند، گفت: فرزندان آینده‌سازان ایران اسلامی هستند و آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند این سرمایه‌ها را صیانت و حفظ کند.

وی افزود: در سال تحصیلی 95-94 که امروز و فردا شاهد آغاز آن هستیم، بیش از 13 میلیون و 200 هزار دانش‌آموز در 105 هزار مدرسه با حضور یک میلیون فرهنگی تحصیل را آغاز می‌کنند.

فانی در خصوص اهمیت دوره پیش دبستانی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش توسعه پیش دبستانی است و دانش‌آموزان قبل از 6 سالگی وارد پیش دبستانی می‌شوند که این موضوع در مناطق محروم و دو زبانه مورد توجه است.

وی ادامه داد: در سال گذشته درصد تحت پوشش پیش دبستانی 14 درصد افزایش یافت و امیدواریم این درصد در یک سال آینده بیش‌تر شود.

وزیر آموزش و پرورش معلمان را اصلی‌ترین رکن آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در سال جدید در راستای توانمندسازی، افزایش شایستگی‌ها و مهارت‌های حرفه‌ای و انگیزه همکاران، کارهای لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه احکام رتبه‌بندی معلمان در حال صدور است، گفت: امیدواریم این اقدام، گام اول برای افزایش انگیزه در بین معلمان باشد.