به گزارش برنا؛ حسین هدایتی در نشست خبری خود به مناسبت روز جهانی پست گفت: از این میزان مرسوله پستی بیش از دو میلیون و 995 هزار مرسوله صادره از استان و مابقی مرسولات وارد شده به استان بوده است.

به گفته وی، بیشترین حجم مرسولات جابجا شده از این استان به استان های تهران، فارس، اصفهان و خوزستان است.

هدایتی ادامه داد: میزان مرسولات جابجا شده در این مدت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 23.5 درصد رشد دارد.

وی افزود: ارائه خدمات نیابتی دستگاه های اجرایی توسط شرکت پست نیز در این استان انجام می شود که در این مدت دو میلیون و 611 هزار مرسوله استانی و حدود 45 هزار مرسوله سراسری برای دستگاه های اجرایی جابجا شد.

مدیرعامل شرکت پست استان با تشریح طرح بازار الکترونیک توسط شرکت پست در چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: ماهانه یک میلیارد و 200 میلیون ریال خرید و فروش اینترنتی از طریق این شرکت در استان انجام می شود.

هدایتی گفت: از ابتدای امسال تاکنون دفاتر پست شهرستان های کیار، بن و سامان مستقل شدند.

به گفته وی، امسال شش نمایندگی پست شهری در شهرهای بن، هفشجان، جونقان، چالشتر، شهر کیان و گهرو در استان فعال شده است.

هدایتی ادامه داد: امسال پنج میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های شبکه پستی، توسعه فناوری پستی و به هنگام سازی کد پستی در استان سرمایه گذاری شد.

وی گفت: در راستای تکمیل بانک اطلاعاتی پستی و کدگذاری برای هر خانوار، تاکنون حدود 400 هزار رکورد شهری و روستایی در استان ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت پست استان افزود: در راستای تکمیل بانک اطلاعاتی از ابتدای امسال تاکنون نیز حدود 40 هزار کدگذاری شهری و 9 هزار و 500 کد روستایی ثبت شده است.

گفتنی است؛ هم اینک شش اداره، 19 دفتر پستی شهری، 170 دفتر خدمات شهری، 24 نمایندگی پستی روستایی و 157 دفتر خدمات ارتباطی روستایی و 350 واحد پستی در این استان خدمت پستی ارائه می کند.

به گزارش برنا؛ 9 اکتبر مصادف با 17 مهرماه روز جهانی پست نامگذاری شده است.