مراسم اختتامیه نمایشگاه دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدباقر گودرزی، یادگار هشت سال دفاع مقدس و همرزم سردار شهید حمید باکری در این مراسم گفت: جنگ ما جنگ جهانی کوچک بود زیرا یک طرف ایران و در طرف دیگر عراق وکل دنیا قرار داشتند.

وی افزود: در ابتدای جنگ، عراق دارای 12 لشکر بود و در انتهای جنگ تعداد آن به 60 لشکر رسیده بود.

وی به نقل از شهید حمید باکری گفت: بعد از جنگ عده ای غرق مادیات شده، عده ای استحاله فکری می شوند و از انقلاب رویگردان و عده ای به عهد خود وفادار مانده ولی دچار فشار روحی شدید از سوی دو طیف قبل می شوند.

گودرزی در ادامه به نقل خاطره از هشت سال دفاع مقدس و رشادت های شهید حمید باکری پرداخت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز نیز در این مراسم گفت: ما هر چه داریم از شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس است، آنان تاج افتخاری برای انقلاب و کشور بوده و هستند.

سعید حاجی افزود: همت جمعی دانشجویان بسیجی موجب شکل گیری نمایشگاه دفاع مقدس شده وامید می رود تأثیرات عملی آن در جامعه نمود یابد.

وی تأکید کرد: نمایشگاه دفاع مقدس امسال متفاوت تر از سالیان قبل بود و در آن هنر و ایثار تلفیق شده و برای رضای خدا بود و هنری که خدایی باشد ماندگار می شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، در بخش دیگر این مراسم الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون، گفت: رکن اساسی تقوا حجاب است و چادر حجاب برتر است.

وی با اشاره به تکیه کلام معروف شهدا شرمنده ایم، گفت: این شرمندگی تا کی قرار است بهانه کار نکردن برای شهدا باشد، من مستندهای مختلفی در مورد ادیان و آیین های مختلف از بودیسم و هندو گرفته تا گاوپرستی، آتش پرستی و فرقه هایی چون عرفان حلقه، عرفان هندی ساختم و نتیجه تحقیقات این بود که کامل ترین و برترین دین، اسلام و به خصوص تشیع جعفری است و برای رسیدن به آرامش، من نیاز داشتم که خود را در دین غوطه ور کنم.

چرخنده اشاره ای به ماجرای تحول روحی و معنوی خود داشته و به بیان بیوگرافی کاملی از خود پرداخت.

در پایان از دست اندرکاران برپایی نمایشگاه دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است 10نفر از دانشجویان این دانشگاه توسط الهام چرخنده ملبس به چادر شدند واین حجاب را انتخاب نمودند.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه نمایشگاه دفاع مقدس، عصر روز 19 مهرماه سال جاری در سالن شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.