عبدالله کمالی سروستانی در گفتگو با خبرنگار برنا  فارس اظهار داشت: 23 مهر هرسال برابر 10 اکتبر روزجهانی نابینایان عصای سفید است که به مناسبت این روز برنامه های مختلف علمی ،فرهنگی و ورزشی برای بزرگداشت نابینایان انجام می شود.

 وی تصریح کرد: دراستان فارس ورزشکاران دررشته های گلبال ،دوومیدانی ،شطرنج، شنا ،وزنه برداری، فوتبال جودو ،فعالیت های را انجام می دهند.

رئیس هیات ورزش های نابینایان شیراز ادامه داد: ورزشکاران فارس در رشته های گلبال و فوتبال دررده بانوان و آقایان موفقیت های فراوانی کسب کردند اما برای ادامه داشتن این روند نیاز به حمایت بیشتر مسئولان است.

دبیر هیات ورزش های نابینایان استان افزود: مهمترین مشکل برای ورزشکاران نابینا ایاب و ذهاب است که برای حل این مشکل بهزیستی و اداره ورزش و جوانان باید با یکدیگر هماهنگ شوند.

کمالی سروستانی  اضافه کرد: مهم ترین کسانی که می توانند برای موفقیت یه ورزشکاران نابینا کمک کنند  والدین هستند، خانواده ها اگربخواهند فرزندانشان قهرمان شوند و به مدارج عالی برسند  نباید آنها را رها نکند  بلکه باید هزینه کنند.

وی بیان کرد: اگر در ورزش نابینایان فقط به قهرمان پروری فکرکنیم بسیاری از نابینایان به سراغ ورزش نمی آیند به همین دلیل اولویت اول ورزش همگانی درنابینایان است.

رئیس هیات نابینایان شیراز تاکید کرد: اداره ورزش وجوانان باتوجه به شرایط ویژه نابینایان نمی تواند به تنهایی درزمینه ورزش این قشر فعالیت داشته باشد  و بایدهمه سازمان ها و نهادهای مرتبط  دراین زمینه درکنار هم قرار گیرند.

دبیر هیات ورزش های نابینایان استان خاطر نشان کرد : ورزش های معلولین به ویژه نابینایان با سختی مضاعف همراه است  و به همین دلیل مدالی که  توسط ورزشکار نابینایان کسب می شود واقعا ستودنی و ارزشمند می باشد از این رو مسئولان در برنامه ریزی و اعتبارات باید نابینایان را بهتر ببینند.

کمالی سروستانی سپس ابراز داشت:  اگر انتقادی از طرف ورزشکاران و مسئولان این هیات انجام می شود به دلیل سطح انتظارنابینایان است و مسئولان باید سطح توقع نابینایان را درک کنند چرا که با وجود مشکلات ورزش می کنند.