به گزارش خبرگزاری برنا از قم،  حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در نشست بررسی «جریان های تکفیری» که در سالن شهید عارف الحسینی مجتمع عالی امام خمینی(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه آثار و برکات جامعه المصطفی در کشورهای خارجی مشهود است، اظهار داشت: امروز با مطالعه گزارش ارائه شده از سوی رئیس جامعه المصطفی با ابعاد بیشتری از فعالیت های این نهاد شناخت یافتم.

وی، هجرت طلاب المصطفی از کشورهای مختلف به مرکز جهانی تشیع را در راستای احساس مسئولیت دینی دانست و گفت: طلاب این مرکز سختی غربت را به جان خریده اند تا با معارف اسلامی، الهی و دینی و احکام خداوند بیشتر آشنا شوند و با هجرت به کشورهای خود به تبلیغ دین پرداخته و موجب هدایت و ارشاد دیگران شوند که برگرفته از رسالت پیامبر اعظم است.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه برکات و آثار جامعه المصطفی در کشورهای مختلف را باید مرهون تدبیر و اندیشه مقام معظم رهبری دانست، گفت: رهبر معظم انقلاب، شخصیتی است که مسائل دینی و اسلامی را عمیق و جامع و همه جانبه مشاهده می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با اشاره به اینکه مبلغان با آغاز ماه محرم در راستای نشر اندیشه های الهی به مناطق مختلف رهسپار می شوند و انگیزه قیام امام حسین(ع) را تشریح می کنند، ابراز داشت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت رسول الله(ص)، ترویج اسلام ناب و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد تا اسلام را از تحریف و پیرایه های خرافی و ارتجاعی نجات دهد.

وی با تاکید بر اینکه مبلغان به تحلیل دقیق عاشورا و اهداف قیام امام حسین(ع) بپردازند، اظهار داشت: نباید با عاشورا فقط احساسی برخورد کرد چرا که احساس زودگذر است؛ البته استفاده کردن از احساسات پاک و گریه برای اباعبدالله(س) خوب است و ثواب و اجر دارد و انسان ها را متحول می کند اما باید انگیزه های قیام را تشریح کرد تا نسل ها ساخته شوند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) براساس فلسفه عاشورا، انقلاب اسلامی را به کمک مردم ایجاد کرد، گفت: امام راحل با ایجاد تحولی شگرف به جوامع اسلامی آگاهی بخشید و اسلام را از سکولاریسم غرب و مادی گرایی شرق نجات داد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با بیان اینکه امام خمینی(ره) در راه نهضت از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) بهره گیری کرد، ابراز داشت: امام راحل در مسجد اعظم فرمود «من را بکشید اما دست از اسلام و فریاد برنمیدارم».

وی با اشاره به اینکه اوج حرکت انقلاب اسلامی از عاشورای امام حسین(ع) است، تصریح کرد: امام در روز عاشورا در مدرسه فیضیه خطاب به شاه فریاد زد که «کاری نکن بگویم ملت از مملکت بیرونت کنند».

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه حرکت منظم نهضت از عصر عاشورا آغاز شد، گفت: بستر بازگشت امام راحل(ره) به کشور نیز با راهپیمایی میلیونی مردم در تاسوعا و عاشورا به سمت میدان آزادی فراهم شد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، انقلاب اسلامی را حاصل تبیین مکتب امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت: مکتب عاشورا ذلت پذیر نیست و با شجاعت، فریاد حق را سر می دهد.

وی افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی از نشر مکتب عاشورا و امیرالمومنین(ع) هراس دارند.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به ریشه یابی منشا تکفیر و داعش پرداخت و اظهار داشت: به نظر بنده ریشه این قضایا به مسئله «مسیحیت صهیونیسم» باز می گردد که ساخته دست استعمار است.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری افزود: صهیونیست ها جریان سیاسی هستند که از درون یهودیت سر بیرون آوردند و با مسیحیت افراطی تلفیق شدند.

وی با اشاره به اینکه جرج بوش و رایس مصداق مسیحیت صهیونیسیم هستند، گفت: این ها اعتقاد دارند که باید با از بین بردن دیگران به حاکمیت جهان دست پیدا کنند و به عنوان نژاد برتر حکومت جهانی داشته باشند و بستر را برای حکومت جهانی فراهم کنند تا حضرت مسیح ظهور کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان از نشر وسیع اسلام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخت واهمه داشتند، ابراز داشت: آنها برای از بین بردن انقلاب اسلامی و حذف مسلمانان و اسلام از صحنه روزگار توطئه های بسیاری تدارک دیدند که یکی از آنها ماجرای 11 سپتامبر بود.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری افزود: ماجرای 11 سپتامبر کار خود آمریکایی ها بود چرا که به دنبال بهره بردن از این مسئله برای دستیابی به اهداف ضداسلامی خود بودند؛ جالب است که یهودیان برج های دوقلو پیش از این حادثه، آنجا را ترک کرده بودند.

وی با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه از طریق ماهواره حتی قادر به شناسایی شماره خودروها هستیم، ابراز داشت: جالب است که چطور از حرکت هواپیماها به سمت برج های دوقلو اطلاع پیدا نکردند!

مشاور مقام معظم رهبری افزود: بعد از ماجرای یازدهم سپتامبر جرج بوش در سخنانی تصریح کرد که جنگ صلیبی (جنگ مسیحیت با اسلام) شروع شده و باید با مسلمانان برخورد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری یادآور شد: آمریکایی ها به بهانه ساختمان های دوقلو، عده ای را دستگیر کردند و در زندان گوانتانامو شکنجه دادند و از همان مکان به آموزش خشونت و تروریست پرداختند؛ برخی از کسانی که در قالب نیروهای تندرو هستند از همان زندان بیرون آمده اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نمی توانستند بپذیرند انقلاب اسلامی سردمدار مبارزه در جهان اسلام باشد، گفت: دشمنان بسیار هراس داشتند که جوانان مسلمان  و مذاهب دیگر به انقلاب اسلامی بپیوندند و صدور انقلاب بیشتر محقق شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی ها برای شکستن انحصار رهبری تشیع در اسلام به تئوری تکفیر روی آوردند، ابراز داشت: همچنین آنها افغانستان را برای ایجاد طالبان انتخاب کردند تا انقلاب را از تشیع دربیاورند و تهدیدی برای ایران شوند اما از آنجا که طالبان رهبری به نام ولایت فقیه ندارند، کنترل کننده ای نیز برای مهار تکفیری ها نداشت و به همین دلیل القاعده از درون طالبان رشد کرد.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه اسامه بن لادن در آمریکا بزرگ شده و رشد کرده بود، اظهار داشت: همچنین تندروهای القاعده گروه تروریستی النصره را شکل دادند و تندروهای النصره نیز تبدیل به داعش شدند.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با بیان اینکه امروز داعش بلای جان آمریکایی ها و غربی ها شده است، گفت: آنها برخورد جدی با داعش نمی کنند چرا که به دنبال اسلام هراسی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان از ایران هراسی به اسلام هراسی رسیده اند، ابراز داشت: آنها از ترس نشر اسلام در جهان سناریو تکفیر را پیاده کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز جمع کثیری از اتباع آلمان و کشورهای غربی به عضویت داعش درآمده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مبلغان المصطفی باید تحلیل سیاسی داشته باشند، گفت: شما باید بدانید چرا ایران از سوریه و خط مقاومت حمایت می کند.

وی به تشریح حمایت استراتژیک ایران از مسئله سوریه پرداخت و ابراز داشت: حافظ اسد در دوران جنگ تحمیلی مردانه پای ما ایستاد و مردانگی حکم می کند ما نیز امروز کمک کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتقادهای برخی افراد و گروه ها مبنی بر اینکه چرا ایران از فلسطین و لبنان حمایت می کند، اظهار داشت: دفاع از سوریه و لبنان و فلسطین در راستای منافع کشور است چرا که فلسطین خاکریز اول، لبنان خاکریز دوم و سوریه خاکریز سوم ما در مقابل اسرائیل هستند.

ناطق نوری با تاکید بر اینکه براساس مبانی دینی و قانون اساسی وظیفه داریم از مظلومان عالم حمایت کنیم، افزود: در عین حال اگر حمایت می کنیم از خاکریزهای خودمان است.