طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان خرم‌آباد و لرستان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری مرکز استان در سالن شهید آوینی مجتمع ارشاد خرم‌آباد افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، شهردار خرم‎آباد در این مراسم اظهار داشت: تا کنون شهرداری خرم‎آباد بخشی از بودجه خود را صرف کارهای فرهنگی و ورزشی کرده است، اما به صورت پراکنده این کار انجام گرفته است.
"یحیی عیدی‌بیرانوند" عنوان کرد: با افتتاح سازمان فرهنگ ورزشی شهرداری خرم‎آباد می‎توانیم، از این پس شاهد سامان‎دهی کارهای فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان خرم‌آباد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که در حوزه‌های مختلف صاحب فکر و ایده هستند، می‎توانند با سازمان فرهنگی و ورزشی شهرستان خرم‌آباد همکاری داشته باشند، تا شاهد رونق فرهنگی و ورزشی در این شهرستان باشیم.
عیدی بیان کرد: این سازمان می‌توانند در راستای وظایف شهرداری در زمینه فرهنگی و ورزشی جمع‌بندی‌های خوبی داشته باشد و مسائل مرتبط را سامان‌‌دهی کند.
در ادامه این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: مهم‌ترین آسیب امروز در حوزه ورزش ما نپرداختن به تبیین مبانی فرهنگی و ورزشی در سطح کشور است.
حجت‌الاسلام "حمیدرضا حنان" ادامه داد: ما نباید در حوزه ورزش نسبت به تبیین مبانی فرهنگی کم‌توجه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ورزش و فرهنگ با یک‌دیگر تعامل خوبی دارند، از این رو فرهنگ یک مقوله‌ای است که در تعامل با همه مقوله‌ها است و اداره فرهنگ و ارشاد لرستان این آمادگی را دارد در این خصوص شهرداری خرم‌آباد را کمک کند.
قابل ذکر است چندی پیش "مسعود ارمغان" به عنوان مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد منصوب شد.