به گزارش خبرنگار برنا از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه شهر شیراز  اظهار داشت: باید پس از تصویب برجام ، ضعف ها برطرف شود زیراکه رهبر معظم انقلاب عزت، حکمت و مصلحت را به عنوان ارکان اساسی در سیاست خارجه مطرح کردند و در مساله برجام دولت باید آنان را رعایت کند و اجازه سوءاستفاده به دشمن ندهد.

 امام جمعه شیراز با تاکید بر توسعه همدلی و همزبانی افزود: در شرایطی که دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در کشور است، باید ادبیات خود را اصلاح کنیم ، انسجام درونی به عنوان یک سرمایه ملی با وحدت و همزبانی داشته باشیم زیرا دشمنان به دنبال دو دستگی و تفرقه هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال سوءاستفاده کردن از کم توجهی ما است، تاکید کرد: اگر به برجام اعتراض داریم، باید در قالب یک ادبیات صحیح و شایسته باشد که دشمن نتواند از آن سوءاستفاده کند. همانگونه که در قرآن کریم در انتخاب کلمات به مسلمانان دستور داده شده است.

آیت‌الله ایمانی تصریح کرد:  دشمن می خواهد از طریق این مذاکرات در کشور نفوذ کند. آنان تلاش دارند امروز بذر بپاشند و نتیجه آن را ۳۰ سال دیگر درو کنند.

وی اضافه کرد: مشکل امروز دنیا، آمریکا است و هر جا حقی ضایع می گردد، آمریکا در آن دست دارددر شرایط کنونی آمریکای مشکل ساز  می خواهد مشکل گشای منطقه و ایران باشد، بنابراین باید مراقب نقشه های دشمنان باشیم.

امام جمعه شیراز  در بخش دیگری از سخنان خود  ابراز داشت: امروز، انتفاضه سوم مردم فلسطین آغاز شده، اما شاهد سکوت ناجوانمردانه کشورهای عربی- اسلامی هستیم و از طرف دیگر کشورهای غربی نیز از اسرائیل حمایت می کنند.