استاندار گلستان در نشست صمیمی با جامعه ورزش استان اظهار کرد: ورزشکاران جمهوری اسلامی نقشی ممتاز در رشد و ارتقا معنوی جامعه دارند و باید در این زمینه الگو باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گلستان: استاندار گلستان در نشست  صمیمی جامعه ورزش استان که به مناسبت هفته تربیت بدنی و با حضور نماینده ولی فقیه در استان صورت گرفت، تصریح کرد: ورزشکاران جمهوری اسلامی نقشی ممتاز در رشد و ارتقا معنوی جامعه دارند و باید در این زمینه الگو باشند.

وی در بخش دیگری در سخنان خود ورزش را یکی از موضوعات اساسی در کشورها دانست و خاطر نشان کرد: مصادره قهرمانان، خصوصاً قهرمانان ورزشی در دنیا یک سیاست استعماری است که جوامع را از هویت اصلی خود دور کنند و لذا همه باید مراقبت لازم را صورت دهند.

استاندار گلستان در نشست صمیمی با جامعه ورزش استان با تاکید بر استعدادیابی سالم در استان، عنوان کرد: باید برند استعداد های استان را مشخص کنیم و با تقویت آن به سمت الگوسازی و قهرمان سازی در آن حرکت کنیم.

استاندار گلستان توجه به استعدادیابی را مهم دانست و افزود: استعدادیابی به معنای واقعی و با سلامت لازم باید در بین ورزشکاران صورت گیرد و در این مسیر توجه به استعداد های شهری و روستایی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت ورزش مدیریت عمر و انرژی است، گفت: مهمترین ثروتی که خداوند در اختیار آدمی قرار داده عمر است و ورزش یکی از اصلی ترین مسیرهای هدایت و مدیریت انرژی و عمر است.

لازم به ذکر است در این نشست صمیمی از ملی پوشان کشتی آلیش که در لهستان موفق به کسب مدال شده بودند با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان تقدیر شد.