به گزارش خبرگزاری برنا از قائمشهر؛ جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی که از 24 آبان ماه برگزار می شود با حضور اعضای کارگروه و با ریاست معاونت فرمانداری، ایمان پویامهر، برگزار شد.

ایمان پویامهر ابتدای جلسه با تاکید بر فضای موجود در کتابخانه ها اظهار داشت: باید فضا و ظرفیت کتابخوانی 10 برابر شود و همه ادارات موقوف به کتابخوانی شوند.

وی افزود: کتاب زمینه آشنایی مردم جامعه با اندیشه و تفکرات کشورهای دیگر را فراهم می کند.

معاونت فرمانداری قائمشهر با تاکید براینکه هفته کتاب و کتابخوانی باید با دغدغه مسئولین همراه باشد، متذکر شد: غفلت در حوزه فرهنگی باعث شده تا ما بودجه فرهنگی را بیهوده صرف هزینه کتاب های رنگارنگ کنیم.

پویامهر ادامه داد: نباید بودجه های فرهنگی فقط در جهت انتشار کتاب های رنگارنگ صورت بگیرد بلکه باید به نوعی فرهنگ سازی شود تا علاوه بر استفاده از ظرفیت های موجود، جهت فراهم آوردن فضای کتابخانی و ترویج این مهم فرهنگی در حد ممکن هزینه کرد.

وی بحث تبلیغات در حوزه فرهنگی را مهم تلقی کرد و گفت: از تمامی دستگاه های اجرایی خواهان آن هستیم تا در هفته کتابخوانی از هرگونه مساعدت و همکاری و تعامل با اداره کتابخانه عمومی شهر دریغ نکنند.

پویامهر در پایان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری امروزه کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است بلکه یک واجب دینی است.