به گزارش خبر گزاری برنا در غرب تهران، افشین سارویی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن اعلام این مطلب گفت : تدابیری در راستای بهبود وضعیت تفکیک پسماند خشک از مبدأ و افزایش سطح رضایت مندی شهروندان اتخاذ شده است که به زودی و در حداقل بازه ی زمانی ممکن اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چشم انداز کلان تفکیک پسماند از مبدأ با توجه به نگاه مدیریت جهادی کلان شهر تهران ، جلوگیری از دور ریز و اتلاف قسمت مهمی از سرمایه ی اقتصادی کشور است ، خاطر نشان کرد : تمامی تلاش ما در سطح محلات 13 گانه منطقه ، فرهنگ سازی میان شهروندان با هدف کاهش حجم زباله و اصلاح الگوی مصرفی است که رسیدن به این مهم ، عزمی جدی و راسخ را از سوی همگان می طلبد.

سارویی افزود : تلاش و جدیت زیادی از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 جهت استخراج طلای کثیف از میان زباله های تولید شده توسط شهروندان در سطح منطقه وجود دارد که برنامه های مدونی به همین منظور در قالب طرح بازیافت و تفکیک پسماند از مبدا صورت گرفته است .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21 تاکید کرد : استفاده شهروندان از کالاهای مصرفی قابل بازیافت و برگشت پذیر به چرخه طبیعت به جای کالاهای غیر قابل بازیافت نقش بسیار مهمی در زمینه بازیافت زباله ها دارد که امید است با توجه شهروندان به این امر موجبات همراهی و خدمت رسانی هر چه بیشتر شهرداری به مردم در خصوص این معضل شهری فراهم آید .

وی در پایان متذکر شد : با توجه به مشکلات ، مسائل و همچنین هزینه های هنگفتی که در روند پیچیده ی چرخه ی تفکیک و بازیافت پسماند خشک از زباله های تر وجود دارد ، فرهنگ سازی در خصوص تفکیک پسماند خشک از مبدأ توسط شهروندان به صرفه و صلاح شهرداری تهران و در ابعاد وسیعتر به نفع اقتصاد کشور خواهد بود .