به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدمحسن بیگی در نشست کمیته کارگروه انسداد مبادی بی سوادی در استان کرمان با اعلام این خبر گفت: 2 هزار و 431 نفر به عنوان دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان در این پایه ثبت نام نکرده اند.

وی با اشاره به برنامه های ویژه آموزش و پرورش استان در این راستا، گفت: یک هزار و 100 نفر از افراد بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شده که 814 نفر آنها هم اکنون درمدارس مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر همکاری همه مردم و دستگاه های اجرایی در راستای انسداد مبادی بی سوادی، اظهار داشت: انسداد مبادی بی سوادی، لازمه ریشه کنی بی سوادی در استان است.

محمد محسن بیگی با بیان اینکه شناسایی و جذب همه ی کودکان لازم التعلیم ضروری است بر همکاری مردم ، دهداران، بخشداران و فرمانداران در راستای تحقق این مهم تاکید کرد.

وی توسعه و گسترش آموزش همگانی، دسترسی همه ی افراد لازم التعلیم به آموزش های رسمی و با کیفیت و تامین و تضمین دسترسی به آموزش های با کیفیت برای کودکان با نیاز های ویژه را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش در راستای انسداد مبادی بی سوادی در استان برشمرد.

محسن بیگی برشناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل 6 تا 11 سال، حضور به موقع کودکان 6 ساله واجد شرایط در پایه اول ابتدایی و پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان قبل از پایان دوره ابتدایی تاکید کرد.

برپایه این گزارش؛ جلسه کمیته انسداد مبادی بی سوادی در استان کرمان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل امور اجتماعی استانداری و نمایندگانی از بهزیستی، بسیج مستضعفین، دانشگاه علوم پزشکی، ثبت احوال و صدا وسیمای مرکز کرمان در استانداری برگزار شد.