به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ زهرا موسی پور در جلسه کمیته انسداد مبادی بی سوادی استان، اظهار داشت: دسترسی همه ی افراد لازم التعلیم به آموزش های رسمی و با کیفیت یکی از اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی ارتقاء فرهنگ سواد آموزی و انسداد بی سوادی ، ایجاد فرصت های برابرآموزشی و توسعه عدالت آموزشی را از تدابیر جدی و مستمر دولت تدبیر و امید در راستای ریشه کنی بی سوادی در استان برشمرد.
موسی پور بر برنامه ریزی جامع و بهره گیری از ظرفیت های استانی و منطقه ای به منظور شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان لازم التعلیم و بازمانده از تحصیل در استان تاکید کرد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: همکاری فرمانداری، بخشداری، دهداریها و شورای اسلامی شهر و روستا با آموزش و پرورش به منظور شناسایی و معرفی افراد لازم التعلیم ضروری است.
زهرا موسی پور از پرداخت هزینه های در مانی افراد لازم التعلیم بازمانده از تحصیل که دچار بیماری های صعب العلاج هستند،توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد.
وی برهمکاری در تبادل اطلاعات آماری، تهیه و تولید نرم افزار های مورد نیاز جهت ردیابی کودکان و ارائه لیست اسمی کودکان لازم التعلیم بر اساس نام و نام خانوادگی، کد ملی و آدرس در مرداد ماه هرسال به آموزش و پرورش، توسط اداره کل ثبت احوال استان تاکید کرد.
موسی پور اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز کرمان باید با تولید برنامه های آموزشی و فرهنگی و آگاهی بخشی به والدین، عموم مردم را به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان بسیج کند.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان همچنین بر ارائه اطلاعات در مورد کودکان بازمانده از تحصیل تحت پوشش بهزیستی، مساعدت مالی برای تحصیل دانش آموزان بد سرپرست و شناسایی دانش آموزان فاقد شناسنامه توسط اداره کل بهزیستی تاکید کرد.