به گزارش خبرگزاری برنا از گلستان، علی اصغر طهماسبی اظهار داشت: از این تعداد 94 داوطلب در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، 45 نفر در حوزه انتخابیه کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان، 46 نفر در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر، 33 نفر در حوزه انتخابیه گنبدکاووس، 60 نفر در حوزه انتخابیه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه و 27 داوطلب در حوزه انتخابیه علی آباد کتول ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان در ادامه افزود: از مجموع داوطلبین انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گلستان 283 نفر مرد و 22 نفر زن می باشند.

طهماسبی بیان داشت: میزان ثبت نام داوطلبین در استان گلستان نسبت به دوره گذشته حدود 100 درصد رشد داشته و میانگین سنی داوطلبان 41 سال است که در این بین جوان ترین و مسن ترین کاندیدا به ترتیب 30 و 64 ساله هستند.

وی با بیان اینکه 15 درصد کاندیداهای انتخابات مجلس در گلستان دارای مدرک تحصیلی در مقطع دکترا هستند، گفت: 85 درصد دیگر دارای مدرک کارشناسی ارشد و معادل تحصیلات حوزوی آن هستند.

رئیس ستاد انتخابات گلستان در خصوص گرایش سیاسی افراد ثبت نام کننده در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان، گفت: حدود 17 درصد ثبت نام کنندگان اصلاح طلب، حدود 15 درصد اصولگرا و 68 درصد نیز مستقل می باشند.