عباس کمیلی در گفتگو با خبرگزاری برنا از مشهد با اعلام این خبر افزود: در نیروگاه پالایشگاه خانگیران پنج مولد برق شامل سه توربین گازی و دو توربین بخار وجود دارد که ظرفیت هر کدام از این مولد ها هفت و نیم مگاوات ساعت است.

وی اظهارداشت: یکی از مولدها بعد از 200 هزار ساعت کار و بالابودن سطح ارتعاشات، از مدار تولید خارج گردید و تعمیر اساسی آن بوسیله یک گروه 10 نفره ای متشکل از تخصص های ویژه آغاز گردید.

این مقام مسؤول تصریح کرد: پس از انجام 18 هزار نفر ساعت تعمیر اساسی همه اجزای مولد و پوسته توربین در روز 2 دی ماه جاری با موفقیت در مدار تولید قرارداده شد.

کمیلی تاکید کرد: تعمیرات اساسی توربین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده از توان داخلی صورت پذیرفت و توربین گازی موجود با پایداری کامل در مدار تولید قرار گرفت.

مسئول تعمیرات مکانیک ماشین آلات پالایشگاه خانگیران تصریح کرد: با نگهداری و تعمیرات به موقع و موفق مولدها به رکورد 10 ساله تولید بی وقفه برق در نیروگاه دست یافته ایم.

وی در ادامه هزینه خرید یک توربین گازی را بالغ بر 180 میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: با افزایش راندمان و قابلیت اعتماد و اطمینان توربین گازی مذکور، سود خالص ناشی از تولید برق سالانه بالغ بر 20 میلیارد ریال می باشد.

کمیلی ضمن یادآوری اینکه برق مصرفی عملیات پالایشگاه و مجتمع ذخیره سازی شوریجه و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق توسط نیروگاه برق پالایشگاه خانگیران تولید می شود از عموم هموطنان درخواست نمود که با مصرف بهینه گاز، ما را در خدمت رسانی به مردم یاری نمایند.