آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده در گفتگو با خبرگزاری برنا در اهواز، با بیان اینکه در سطح کشور افرادی برای حضور در مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده اند که واجد شرایط نیستند، عنوان کرد: ثبت نام اینگونه افراد برای داوطلبی مجلس خبرگان رهبری، کار صحیحی نیست.

وی ادامه داد: مدارک تحصیلی مشابه برای نامزدی مجلس خبرگان رهبری کافی نیست ولی ثبت نام بالای داوطلبان برای شرکت در رقابت های انتخاباتی می تواند حضور پرشور مردم و مشارکت بالای آنها در انتخابات را رقم بزند.

این نامزد نمایندگی مجلس خبرگان رهبری افزود: همه باید تابع قانون باشند و از اعمال نظر شخصی و سلیقه ای در انتخابات دوری کنند.

آیت الله حسن زاده با تاکید بر اینکه رعایت قانون باید سرلوحه شورای نگهبان که از سوی مجلس خبرگان رهبری مامور رسیدگی به صلاحیت نامزدها است،یک امر ضروری است، عنوان کرد: رعایت قانون تنها به شورای نگهبان و هیئت های اجرایی و نظارت بر نمی گردد و این امر باید در بین داوطلبان و طرفداران آنها نیز حاکم باشد.

وی همچنین در خصوص حضور زنان و افراد غیر ملبس به لباس صرف روحانیت برای نام نویسی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بیان داشت: شرط مجلس خبرگان لباس روحانیت و یا مرد بودن نیست ولی شورای نگهبان به عنوان متولی رسیدگی به صلاحیت نامزدها، باید به افراد واجد شرایط صلاحیت حضور در رقابت های انتخاباتی را بدهد.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه به ثبت نام 6 برابری ظرفیت کرسی های خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: ثبت نام این تعداد نامزد نمایندگی مجلس خبرگان رهبری نشان دهنده اهمیت جایگاه مجلس خبرگان رهبری و نیز استان خوزستان است.