به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دو ومیدانی عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه رقابتهای دوی صحرانوردی قهرمانی بانوان کشور ضمن قدردانی از شهردار و شورای اسلامی شهر بهارستان در برگزاری مطلوب این مسابقات گفت : مرحله نخست طرح استعدادیابی دوومیدانی را در سه منطقه کشور به صورت پایلوت اجرا خواهیم کرد که شهر بهارستان یکی از این سه منطقه خواهد بود.

وی افزود: همکاری خوب و قابل تقدیر مسئولان این شهر  با فدراسیون  و همینطور هیئت دو ومیدانی استان به  فدراسیون انگیزه می دهد برخی از برنامه آتی خود را در این شهر عملیاتی نماید  و اجرای مرحله نخست طرح استعدادیابی دوومیدانی با همکاری آموزش و پرورش ناحیه سه اصفهان در شهر بهارستان به همین منظور خواهد بود.

رئیس فدراسیون دو ومیدانی کشور با اشاره به اینکه مسابقات دوی صحرانوردی بانوان کشور در زیر بارش برف و باران با تلاش وافر میزبان به شکل خوبی برگزارشد ؛خاطر نشان کرد: در دنیا مرسوم است که دوهای صحرانوردی در شرایط سخت برگزار می شوند و  امروز با وجود بارش نزولات آسمانی و سرمای نسبتاً زیاد منطقه ، یک مسابقه سخت وخوب برگزار شد و بانوان قدرتمند دو ومیدانی کار کشور در این شرایط سخت به خوبی دویدند.

وی افزود: هدف ما انتخاب و گزینش برترین ها برای انتخاب تیمی قوی و قدرتمندبه عنوان نماینده ایران برای حضور در میادین بین المللی است.

مجیدکیهانی ضمن تجلیل از رضا قاسمی دارنده سهمیه المپیک ریو و حامد احمد پور مربی وی در حاشیه این مراسم گفت : قاسمی با قهرمانی خود هم سهمیه المپیک دو و میدانی ایران را حفظ کرد و هم بهترین رکورد دوی سرعت را به نام خود به ثبت رساند و نکته مهمتر اینکه یک ورزشکار و مربی  ایرانی با گرفتن سهمیه المپیک ثابت کردند مربیان ما قابلیت های فراوانی دارند و می توانند به خوبی ورزشکار المپیکی تربیت کنند.

وی حضور بخش خصوصی در حمایت از تیمهای پایه در اصفهان را یک مزیت برای ورزش استان اصفهان قلمداد و تصریح کرد: حمایتهای باشگاه فرهنگی – ورزشی ریف اصفهان از دو ومیدانی به ویژه تیم های پایه قابل تقدیر است و حضور پر رنگ و مؤثر بخش خصوصی در صورت تداوم  نقش بسزایی در ارتقاء ورزش قهرمانی اصفهان در آینده ای نزدیک خواهد داشت.