به گزارش خبرگزاری برنا از پلدختر لرستان ، حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختردرخطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه افزایش داوطلبین انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نشان دهنده کارآمدی نظام مردم سالاری در ایران است گفت: وزیر کشور در ارائه آمار کاندیداهای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به افزایش شمار داوطلبان نسبت به ادوارگذشته انتخابات اشاره کردند که ازنظر کارآمد بودن مردمسالاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه پلدختر بیان کرد:این داوطلبین کارآمدی نظام ما را نشان می دهد وگرنه آنها که به این کارآمدی اعتقاد نداشتند نمی بایست داوطلب نمایندگی مجلس و خبرگان رهبری می شدند.

وی گفت: کسی که می پذیرد نظام کارآمد است باید به قانون پایبنده بوده و تمکین کند .

سوری خاطر نشان کرد: : نباید به بهانه هواهای نفسانی و خیالات واهی قانون را زیر پابگذارند و آن را نادیده بگیرند.

حجت الاسلام سوری با بیان اینکه برای کاندیداهای انتخابات باید در راستای ارتقای کارآمدی سیستم انتخابات سازوکاری تدوین شود،تصریح کرد : ساماندهی ثبت نام ها به معنی تحت شعاع قرار دادن حضور مردم نیست ولی باید همانند نظام های سیاسی دیگر کشورها سازوکار و سیستم ثبت نام اصلاح و ارتقا یابد.

امام جمعه پلدختر تاکید کرد: این افتخار است برای ما که هر فردی در سرنوشت خود دخیل است و لذا وقتی نظام به ما این اختیار را داده باید کسانی را انتخاب کنیم که نزدیک به اهداف انقلاب باشند.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه دینداری ،ولایتمداری ،داشتن روحیه انقلابی،تفکر جهادی ،عدم دشمن هراسی و بصیرت نافذ و قدرت تشخیص و از جنس مردم بودن از خصیصه های یک نماینده خوب است عنوان کرد: یک نماینده باید ساده زیست و پاکدست باشد و به باندهای قدرت و ثروت وابستگی نداشته باشد.

حجة السلام سوری ادامه داد: ما که می خواهیم سرنوشت خود را تعیین کنیم باید کسانی را انتخاب کنیم که از حقوق مردم دفاع کنند .

امام جمعه پلدختر به نامه ۲۰۵تن از نمایندگان مجلس خطاب به رئیس جمهور در خصوص رکورد اقتصادی اشاره کرد وگفت:باید واقعیات موجود در جامعه را مورد توجه قرار داده و همه مسائل به رفع تحریم ها و برجام گره زده نشود.

امام جمعه پلدختر اضافه کرد: شعار دولت مبنی بر خارج شدن از رکود اقتصادی باید با واقعیات جامعه منطبق باشد وبه جای گره زدن رفع مشکلات به نتایج برجام، اقتصاد مقاومتی را به عنوان مسئله اصلی مد نظر قرار داد.

حجت الاسلام سوری با بیان اینکه ۵۰هزار میلیارد تومان سرمایه بیت المال در دست ۴۰۰نفر است و به عنوان بدهی معوق پرداخت نمی شود، اشاره کرد: این در حالی است که برخی افراد برای گرفتن یک وام ۲میلیونی باید بامشکلات زیادی مواجه می شوند.

امام جمعه پلدختر در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته تاکید کرد: بانک ها ی شهرستان به جای مانع تراشی با نیازمندان در راستای اعطای تسهیلات همکاری داشته باشند.