به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، فهیمه سروری در حاشیه برگزاری همایش جوانان امت محمدی اظهار کرد: از بهترین اهداف برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌توان به فراهم کردن فضایی پر شور و نشاط برای خانواده‌ها و جوانان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه گرایش خانواده‌ها و جوانان به ورزش فراهم شود، خاطر نشان کرد: معرفی رشته‌های مختلف ورزشی و قهرمانان رشته‌های مختلف می‌تواند زمینه مناسب توسعه ورزش را در بین آحاد مختلف جامعه فراهم کند.

معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار کرد: در سال جاری فراهم کردن زمینه‌ای مناسب برای حضور جامعه ورزش در انتخابات نیز از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

سروری خاطر نشان کرد: باید ورزش بین بانوان جامعه و حتی کسانی که در روستاهای دور افتاده زندگی می‌کنند گسترش یابد تا همه بتوانند در این عرصه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: هر زمان نیازمند حضور بانوان در جامعه ورزشی بوده‌ایم حضور آن‌ها پر شور بوده و این موضوع یک نکته بسیار مثبت است.

معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان اظهار کرد: المپیاد ورزشی بانوان با محوریت طرح آمایش خراسان رضوی برای اولین بار در کشور با هدف شناسایی ورزشکاران در سنین پایه در مشهد برگزار می‌شود.

سروری با اشاره به اینکه باید حداقل ۳۰ درصد زنان این استان ورزش کنند، خاطر نشان کرد: در استان خراسان رضوی تنها ۱۴ درصد زنان به صورت سازمان یافته مشغول به ورزش می‌باشند.

وی ادامه داد: هرچند این آمار در مقیاس کشوری مناسب است اما باید زمینه‌ای فراهم شود تا زنان برای حضور در برنامه‌های ورزشی احساس امنیت کنند و بیش از گذشته حضور یابند