جریان برق شهرستان مرزی پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی بر اثر برف و کولاک شدید و سرمای کم سابقه از ظهر روز جمعه قطع شده است. مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی در این مورد در گفت: سرمای شدید و برف و کولاک در این شهرستان که از روز چهارشنبه این شهرستان را فرا گرفته است و همچنان ادامه دارد، موجب قطع جریان برق این شهرستان از ظهر امروز جمعه شد.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه برودت هوا در این منطقه به ۱۵ درجه سانتیگراد زیر صفر نیز کاهش پیدا کرده است، اضافه کرد: سرمای شدید موجب یخ زدگی کابل های انتقال برق در دکل های ۱۳۲ کیلو ولت شده و موجب قطع جریان برق این شهرستان شده بود.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش گروه های اعزامی مدیریت برق استان و شهرستان مرزی پیرانشهر برق ۶۰ درصد از این شهرستان دوباره برقرار شده و تلاش برای برقدار کردن بقیه این شهرستان همچنان ادامه دارد.

جعفری اظهار کرد: قطع جریان برق موجب قطع شدن جریان آب این شهرستان نیز شده بود که با استقرار ژنراتورهای سیار خوشبختانه آب شرب ۶۰ درصد از این شهرستان نیز تامین شده است.

وی ارتفاع برف در این شهرستان را بیش از ۸۰ سانتیمتر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه با وجود سرمای شدید جریان گاز این شهرستان پابرجا بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: مدیریت بحران استان آمادگی کامل برای امداد رسانی و مدیریت شرایط نامساعد جوی را دارد و جلسات این ستاد به طور منظم برگزار می شود و همه عوامل امدادرسانی این مدیریت در آماده باش کامل قرار دارند.