به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، این نشست تخصصی هم اندیشی به مدت دو روز با حضور علیرضا حبیبی مدرس فدراسیون جهانی هندبال برگزار شد .

این کلاس هم اندیشی به صورت تئوری و عملی در راستای ارتقا هر چه بیشتر سطح آکادمی  ونیز بروز رسانی اطلاعات مربیان آکادمی هندبال ثامن الحجج (ع) سبزوار برگزار شد .

باشگاه ثامن الحجج (ع) با هدف تربیت قهرمانان بومی برای میادین ملی و بین المللی استعدادیابی را در صدر برنامه های خود قرار داده است .

با توجه به اهمیت استعدادیابی از سنین پایه و وجود استعدادهای درخشان در رشته هندبال در سبزوار با حمایت باشگاه ثامن الحجج (ع) علاقمندان زیادی جذب این رشته شد ه اند .

در حال حاضر 350  نفر ورزشکار در رده های سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان در آکادمی هندبال ثامن الحجج (ع) سبزوار فعالیت می کنند که تحت نظر مربیان مجرب به صورت تخصصی آموزش می بینند .

چندی پیش تیم هندبال نوجوانان ثامن الحجج (ع) سبزوار در رقابت های بین المللی جام نهاد ریاست جمهوری شرکت کرده و  به عنوان تنها تیم هندبال ایرانی به مرحله نیمه نهایی جشنواره بین المللی هندبال جام نهاد ریاست جمهوری صعود کرد و توانست مقام سوم این رقابت ها را کسب کند .

 همچنین در حال حاضر سه نفر از نوجوانان و هشت نفر از نونهالان آکادمی هندبال ثامن الحجج (ع) سبزوار در تیم ملی حضور دار

تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار جواز حضور در رقابتهای فوتسال کشور را کسب کرد

تیم فوتسال ثامن الحجج (ع) سبزوار، در چهارچوب رقابتهای لیگ برتر فوتسال امید خراسان رضوی، با پیروزی بر تیم شهید عبدی مشهد، به مرحله پایانی این رقابتها راه یافته و جواز حضور در رقابتهای کشوری را به دست آورد.

در این دیدار که در سبزوار برگزار شد تیم فوتسال امید ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتیجه 3 بر صفر بر تیم مهمان پیروز شد.

در نیمه اول این دیدار تیم فوتسال امید ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان بود.

سرمربی تیم فوتسال امید ثامن الحجج (ع) سبزوار گفت: با توجه به حساسیت این مرحله از رقابتها بازی خوب و تماشایی را از هر دو تیم شاهد بودیم.

ایشان در خصوص عملکرد تیمش افزود: بازیکنان تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار در ضدحملات و دفاع بسیار خوب ظاهر شدند.

وی با اشاره به میانگین سنی بازیکنان تیمش که متولدین سال 78 هستند، گفت: به رغم اینکه 90 درصد بازیکنان تیم ما در رده سنی جوانان و نوجوانان هستند ولی در این رقابتها بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.

وی گفت: البته همه تیم های حاضر در رقابتها تیمهای خوبی بودند و نتایج مسابقات از قبل قابل پیش بینی نبود.

رقابتهای لیگ برتر فوتسال امید استان خراسان رضوی از پنجم مهرماه امسال با حضور 11 تیم در سه گروه آغاز شد که در نهایت تیم های ثامن الحجج (ع) سبزوار و مشهدالرضا (ع) سهمیه کشوری این رقابتها را به دست آوردند.

مرحله پایانی رقابتهای لیگ برتر فوتسال امید استان خراسان رضوی پس از قرعه کشی به صورت رفت و برگشت در سبزوار و مشهد برگزار خواهد شد و تیم پیروز عنوان قهرمانی رقابتها را کسب می کند.

مرحله رفت فینال رقابتهای لیگ برتر فوتسال امید خراسان رضوی جمعه آینده، 18 دیماه، با قرعه کشی در مشهد یا سبزوار برگزار خواهد شد