به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محسن کوهی در جلسه هماهنگی نظارت عالیه بر پروژه های عمرانی استان افزود: این پروژه ها با اعتبار هشت هزار و 150 میلیارد ریال توسط 22 اکیپ نظارتی متشکل از کارشناسان استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بازدید و ارزیابی می شود.

وی بیشترین اعتبار پروژه های بازدید را رقم یک هزار و 330 میلیارد ریال مربوط به راه و شهرسازی استان ذکر و عنوان کرد : به لحاظ تعداد هم بیشترین پروژه ها مربوط به اداره کل نوسازی مدارس با 535 مورد می باشد.

وی گفت : در میان شهرستان های این استان هم بیشترین تعداد پروژه های بازدیدی مربوط به مشهد با 542 طرح با اعتبار دو هزار و 320 میلیارد ریال است.

وی عنوان کرد : بعد از مشهد شهرستان سرخس با 151 پروژه به اعتبار یک هزار و 168 میلیارد ریال و سبزوار 188 پروژه با 550 میلیارد ریال در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

وی اظهار کرد : در این مرحله علاوه بر پروژه های عمرانی استانی از پروژه های مسکن مهر هم بازدید و به لحاظ کمی و کیفی ارزیابی می شود.

به گفته وی ، بعد از بازدید و نظارت این پروژه عملکرد دستگاه ها از نظر کمی و کیفی اریابی می شود و مجموعه های برتر و نیز ضعیف شناسایی و به شورای فنی استان اعلام و در صورت صلاحدید به سایر مراجع اعلام می شود.

وی عنوان کرد : همچنین در این مرحله پروژه های قابل بهره برداری برای ایام الله دهه فجر بر اساس اعلام دستگاه ها بازدید و بررسی می شود.

کوهی افزود : هم اکنون به لحاظ کیفی وضعیت پروژه های عمرانی استان روند رو به رشدی دارد و فراوانی پروژه های خوب و عالی درسطح بالایی است و میزان پیشرفت و عملکرد در پروژه های ضعیف مرحله قبل بررسی می شود.

به گفته وی ، این بازدید از پروژه ها از 13 دیماه آغاز و به مدت دو هفته به انجام می رسد.