سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد: طرح جامع خطرپذیری استان، مرجع تصمیم گیری و اقدامات کارشناسانه برای مدیران تمامی ادوار محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، مهدی مهرور در نشست هماهنگی طرح جامع خطر پذیری استان که در مدیریت بحران البرز برگزار شد، افزود: در این نشست بررسی بیشتر در مورد طرح با حضور مسئولان دستگاه های مرتبط  صورت گرفت و بحث طرح جامع خطر پذیری به عنوان یک اقدام مرجع، زیرساختی و راهبردی این استان را هدایت می کند و همه دستگاه ها باید دراین مسیر قرار گیرند.

وی ادامه داد: در برخی موارد دیده شده که با تغییر مدیریت ها برنامه ها نیز دستخوش تحولات سلیقه ای می شوند ولی با تدوین چنین طرحی برنامه تمامی دستگاه ها به طور کامل مشخص شده و با تغییرات نیمه کاره رها نمی شوند.

مهرور گفت: باید پذیرفت که مشکلاتی در خطرپذیری استان البرز وجود دارد که این امر با اقدامات عالمانه و کارشناسی به نحو مطلوب قابل حل است.

وی با اشاره به لزوم اهمیت به کنترل آلودگی هوا به خصوص در کلانشهر ها، افزود: همه مردم به آب، هوا، خاک و زمین پاک نیاز دارند و بحث آلودگی یک دغدغه است، که کنترل و پایین آوردن آلودگی هوا بدون مشارکت مردم ممکن نیست، چراکه تمام اقشار جامعه همچون صنعت گران، اصناف و واحدهای تولیدی نیز باید در این امر کمک کنند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز، خاطرنشان کرد: آلودگی هوای استان تهدیدی بالقوه است و به طور حتم اگر این روند ادامه دار باشد و کارهای فنی و کارهای تخصصی انجام نشود، هوایی برای تنفس دراین استان نخواهد بود.

وی با اشاره به تاکید رییس سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر تدوین طرح جامع خطرپذیری افزود: امید است با همکاری تمامی دستگاه ها این امر با کیفیتی به مراتب بالاتر از سایر استان ها محقق شود.