سعید حسینقلی زاده مقدم در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد با اشاره به اینکه مدیریت پسماند از ضروری ترین مباحث توسعه و جلوگیری از تخریب محیط زیست است، افزود: استفاده از مواد بازمانده و قابل بازیافت از دیگر مباحث این جشنواره بود.

وی اضافه کرد: امید است با همکاری و تعامل شهروندان در زیر ساخت های مناسب و تفکیک زباله از مبدا علاوه بر رعایت اصول بهداشتی، سلامت کالاهای تولید شده از مواد بازیافتی هم تضمین شود.

وی جلوگیری از هدررفتن سرمایه ‌های ملی و منابع طبیعی، کاهش حجم زباله ‌های شهری، اشتغالزایی و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

وی بر اشاعه فرهنگ جدا سازی پسماندها در تمام سطوح به ویژه مراکز آموزشی و مدارس تاکید کرد و افزود: به کار گیری روش های تشویقی و انگیزشی از قبیل مسابقات، اهدای جوایز به شهروندان می تواند گامی مثبت در تفکیک مواد زائد خشک از مبدا باشد.

وی خاطر نشان کرد: این جشنواره با همکاری شورای اجتماعی محلات محله فرهنگیان منطقه 10 ناحیه 2، فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن همراه با مدیریت سازمان پسماند مشهد و مدیریت و دانش آموزان مدرسه ی ابتدایی دخترانه چین چین برگزار شد.