به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، عبدالقهار ناصحی با اعلام این خبر گفت: حضور سرمایه گذاران خارجی در شهرک ها و نواحی صنعتی در ایجاد فضای رقابتی و تبادل تکنولوژی روز دنیا موثر است.

وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی قزوین جزو چهار استان اول کشور در این شاخص بوده که به لحاظ 2رویکرد انتقال تکنولوژی و ترویج سیستم های اقتصاد و مدیریت پیشرفته موجب ارتقا و رقابت پذیری مثبت بین صنایع داخل شده و نحوه توسعه آن در عموم صنایع می تواند قابل بررسی و مطالعه باشد. 

ناصحی با اشاره به جذب سرمایه گذار خارجی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت: در حال حاضر 14واحد صنعتی خارجی در شهرک ها و نواحی صنعتی با سرمایه گذاری 70میلیون دلار و اشتغالزایی 996نفر مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تصریح کرد: این سرمایه گذاران از 10کشور خارجی شامل آلمان، اسپانیا، کانادا، هندوستان، اردن، کره جنوبی، ایتالیا، پاکستان، ترکیه و لهستان می باشند که در زمینه های تولید کولر گازی، پیستون خودرو، تسمه خودرو، اجزای موتور سیکلت، مواد اولیه داروهای شیمیایی، گازهای سردکننده، پلی اوره تان، پارچه و پرده توری، دستمال کاغذی، پوشک و درب و کابینت چوبی فعالیت می کنند.