به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، پنجمین نشست شورای راهبردی اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور معاونین اداره کل، اساتید برجسته دانشگاه در بخش ورزش و سایر اعضا در اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل شد.

در این نشست عباس علایی مقدم معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان با اشاره به چشم انداز ورزش استان برای بازی های آسیایی2018 جاکارتا و المپیک2020 برای 8ورزشکار شاخص و نخبه استان گفت: تلاش اداره ورزش و جوانان در راستای 2 رقمی شدن تعداد این ورزشکاران است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای 3ورزشکار شاخص و نخبه استان یه نام های احسان لشگری، ابراهیم برخورداری و حسین فرزانه برای حضور قدرتمند در رقابت های المپیک و بازی های آسیایی برنامه ریزی شده است و امیدواریم این ورزشکاران بتوانند با حضور در المپیک2016 ریو؛ زمینه حضور بیشتر ورزشکاران استان در میادین مهم جهانی را فراهم آورند.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری به برگزاری المپیاد آینده سازان ورزش استان در سال آینده اشاره کرد و افزود: این المپیاد با همکاری هیات های ورزشی استان و در رده سنی نونهالان و نوجوانان به منظور شناسایی استعدادهای ورزشی برگزار خواهد شد و قطع یقین برگزاری این المپیاد زمینه ظهور استعدادهای ناب را برای ورزش استان رقم خواهد زد.

علایی مقدم خاطرنشان کرد: ستاد بازی های آسیایی و المپیک در اداره کل ورزش و جوانان استان راه اندازی خواهد شد تا با برنامه ریزی منسجم و دقیق همگام با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک؛ ورزشکاران شاخص و منتخب استان بتوانند با برنامه ریزی هایی که شورای راهبردی برای آن ها صورت خواهد داد با آرامش خاطر بهتری به تمرینات آماده سازی خود بپردازند.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان در خاتمه افزود:برای ایجاد ستاد بازیهای آسیایی؛حضور در لیگ های کشوری برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و این مهم؛اولویت اصلی هیات هایی است که ورزشکاران شاخص و نخبه دارند.

در ادامه؛علوی معاونت توسعه منابع وسرمایه انسانی اداره کل؛ از اهتمام ویژه اداره کل برای حمایت از قهرمانان خبر داد و افزود: مهمترین وظیفه اداره کل ورزش و جوانان استان؛ حمایت از قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش استان است و با توجه به نگاه ویژه مدیرکل محترم به این بحث؛حوزه معاونت توسعه منابع و سرمایه انسانی اداره کل؛ آمادگی هرگونه همکاری را در این حوزه اعلام می دارد.

در ادامه اساتید برجسته دانشگاه در حوزه ورزش به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند و در خاتمه کمیته های مختلف شورای راهبردی اداره کل ورزش و جوانان استان بدین شرح مشخص و معرفی شدند:

دکتر طاهری بعنوان مسئول کمیته روانشناسی

دکتر صادقی بعنوان مسئول کمیته ارزیابی عملکرد

دکتر تنباکوساز بعنوان مسئول کمیته فنی

دکتر ایراندوست مسئول کمیته تغذیه و پزشکی

مهران قاسمی بعنوان مسئول کمیته فرهنگی

خانم نایبی معاون ورزش بانوان و همچنین آقایان لطفی و رسولی بعنوان مسئول کمیته پشتیبانی و حمایتی