به گزارش  خبر گزاری برنا از تهران، در ابتدای این جلسه دکتر بافرانی شهردار منطقه ضمن ابراز خشنودی از حضور حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده ریاست مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران و هیأت همراه در این منطقه گفت : شهرداری منطقه از هیچگونه کمک و مساعدتی به مساجد دریغ نخواهد کرد زیرا هر چقدر در زمینه ی مباحث فرهنگی ، مذهبی و دینی سرمایه گذاری بیشتری انجام شود ، بسیاری از ناهنجاری ها در سطح محلات کنترل و پیشگیری خواهد شد.

شهردار منطقه 21 ضمن اشاره به اهمیت اقامه ی نماز به صورت جماعت ، افزود : با وجود کمبود اعتبار و نقدینگی ، مدیران شهری در این منطقه با استفاده از رهنمودهای ریاست مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران تمامی تلاش خود را در راستای تجهیز و ساماندهی نمازخانه ی ساختمان های شهرداری این منطقه اعم از ساختمان شماره ی دو و نواحی سه گانه بکار گرفته اند ، تا فضایی مناسب و خوب برای پرسنل منطقه جهت برپایی نماز جماعت فراهم شود.

 دکتر بافرانی همچنین بر کمبود مدارس علوم دینی و حوزه های علمیه در منطقه 21 اشاره کرد و افزود : به یاری حق تعالی و با حمایت های شورای شهر و مرکز فعالیتهای دینی ، به دنبال راه اندازی یک حوزه ی علمیه قوی در این منطقه به عنوان اولین مرکز تربیت طلاب متعهد و مومن در پهنه ی غرب کلان شهر تهران هستیم چرا که ، حوزه های علمیه هدایت فکری و معنوی اقشار مختلف جامعه را به عهده دارند .

 شهردار منطقه 21 متذکر شد : باید روحانیت و مدارس علمیه در میان شهروندان و در مهمترین نقاط شهر باشند چرا کهاین  چینش یکی از مهمترین مؤلفه های شهرسازی اسلامی به حساب می آید .

بافرانی همچنین از زحمات ائمه جماعات منطقه و نقش آنها در اعتلای فرهنگ اسلام ناب محمدی و ایجاد بستر مناسب جهت تقویت مشارکت شهروندان در فضای مساجد تقدیر کرد .

بنابراین گزارش ، در این جلسه حجت ا لاسلام والمسلمین صادق زاده ریاست مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرداری منطقه ی 21 و همچنین تقدیر از تلاش های دکتر بافرانی شهردار منطقه اظهار داشت : دکتر بافرانی از شهرداران مخلص ، متدین و مقید به مسائل مذهبی و باورهای دینی است و این امر خود بیانگر تلاش مدیران شهری در منطقه ی 21 جهت گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی و همچنین اعتلای ارزش های دینی و مذهبی میان شهروندان سطح این منطقه است.

حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده در ادامه ضمن اشاره به اینکه مساجد با نگاه خودباورانه و متکی به ظرفیت ها و امکانات مردمی و درونی ، توان اداره و حل مشکلات خود را دارند ، گفت : در این راستا حمایت و پشتیبانی مدیریت شهری تهران از فعالیت های دینی و مذهبی مساجد به صورت مداوم و ملموس ، همچون گذشته تداوم خواهد یافت .

وی بیان داشت : مساجد به عنوان یکی از نهادهای  محلی تمدن ساز و جامعه ساز ، باید آباد و مرکز تربیت نسل جوان باشند و اگر جوانان از مساجد دور شوند به طور قطع طعمه کسانی می شوند که برای شبهه افکنی و انحراف جوانان از مسیر دین و ارزشهای ناب اسلامی کمین کرده اند .

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با بیان اینکه مدیران و افرادی که دارای موقعیت مناسب جهت رهبری مردم هستند باید به سه امر مهم اقامه ی نماز جماعت حداکثری ، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و همچنین تشکیل هسته های تذکر لسانی توجه ویژه داشته باشند ، افزود : تمامی مدیران باید تلاش های خود را جهت ایجاد فضایی مناسب برای حضور حداکثری شهروندان برای اقامه ی نماز جماعت در اماکن عمومی اعم از نماز خانه ها ، بوستان ها و فرهنگ سراها از طریق مباحث فرهنگی بکار گیرند .

لازم به ذکر است در پایان این جلسه ، نظام آبادی رئیس ستاد اقامه ی نماز منطقه ی 21 به ارائه ی گزارشی در خصوص فعالیت های ستاد اقامه ی نماز و همچنین اقدامات صورت گرفته در راستای اعتلای فرهنگی نماز و نماز خوانی در این منطقه پرداخت.