به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، سرهنگ سلطان مراد زارع، فرمانده انتظامی دوره چگنی اظهار داشت: در اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و رانندگان مخاطره‌آمیز، عوامل راهور این فرماندهی در حین گشت زنی در شهر "سراب دوره" به یک دستگاه کامیون کشنده مظنون و آن را توقیف کردند.

وی افزود: با استعلام از مرکز اجرائیات پلیس راهور مشخص شد خودروی مذکور دارای دستور توقیف و خلافی پرداخت‌نشده به مبلغ 37 میلیون ریال است.

فرمانده انتظامی دوره چگنی بابیان این‌که خودروی مذکور در اجرای تبصره ماده 8 قانون راهور و برخورد با خودروهای بالای 10 میلیون ریال خلافی توقیف‌شده است، عنوان کرد: این خودرو جهت سیر مراحل قانونی روانه پارکینگ شد.

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان:

محموله ۳ میلیارد ریالی قاچاق در استان لرستان توقیف شد

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان گفت: محموله ۳ میلیارد ریالی قاچاق تلفن همراه در استان لرستان توقیف شد.

سرهنگ عباس نظری، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان اظهار داشت: یک دستگاه پژو حامل 810 دستگاه گوشی همراه خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال در خرم‌آباد توقیف شد.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی در سمت جنوب ورودی آزادراه"پل زال- خرم‌آباد"مستقرشده و یک دستگاه پژو را توقیف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان عنوان کرد: در بازرسی از خودروی مذکور 810 دستگاه گوشی همراه خارجی قاچاق که از استان‌های جنوبی کشور به استان‌های هم‌جوار بارگیری شده بود، کشف شد.

وی ارزش محموله مکشوفه را سه میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: در این زمینه یک متهم نیز دستگیر شد.

نظری با اشاره به این‌که قاچاق کالا علاوه بر آثار سوء اقتصادی به‌عنوان یک چالش امنیتی و اجتماعی در کشور حائز اهمیت است، تصریح کرد: این پدیده شوم از یک‌سو درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می‌دهد و از طرفی سبب خروج ارز، فرار گسترده سرمایه، افزایش بیکاری و کاهش تولیدات داخلی می‌شود.

کشف محموله برنج میلیاردی قاچاق در خرم‌آباد

سرهنگ حسین نجفی اظهار داشت: مأموران انتظامی پاسگاه "بیرانشهر" خرم‌آباد موفق شدند با توقیف کامیون تریلر بارکش سه هزار و 800 کیسه 10کیلوگرمی برنج قاچاق، معادل 38 تن را کشف کنند.

وی ارزش تقریبی کالای کشف‌شده را یک میلیارد و 900 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: در این رابطه، دو نفر دستگیر و خودروی توقیفی جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد عنوان کرد: تریلر مذکور از مسیر استان‌های جنوبی و گذر از جاده‌های فرعی مواصلاتی لرستان به سمت تهران درحرکت بود که با هوشیاری مأموران انتظامی شهرستان توقیف شد.