به گزارش خبرنگار برنا در لرستان، جعفر بدری روز سه شنبه در جلسه شورای ادارای شهرستان پلدخترافزود: در انتخابات پیش رو آنچه که بسیار اساسی است زمینه سازی برای حضور فعال مردم به عنوان یک پشتوانه عظیم جامعه اسلامی در انتخابات است , انتخابات سالم و قانونی، مشارکت حداکثری ، ارتقا اعتماد عمومی و امنیت مردم از اولویت های کاری حوزه قضایی استان است.

وی  راهبرد دستگاه قضا را فراهم سازی بستر انتخاباتی برای برگزاری انتخاباتی سالم و مشارکت حداکثری مردم دانست و افزود:  ملاک اجرایی و کار دست اندرکاران انتخابات و هیات های اجرایی و نظارت ، قانون محوری و قانون مداری است.

وی گفت :تدابیر و برنامه هایی اندیشیده و انجام شده که با تشکیل ستاد ویژه پیشگیری تخلفات و جرایم انتخابات در استان از جرایم احتمالی انتخاباتی جلوگیری و فضای انتخابات رصد و پایش می شود تا همه مراحل انتخابات مجرای قانونی را طی کند .

وی با بیان این که مشکلات و چالش ها  دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی  در استان آسیب شناسی شده است افزود:  با استفاده از تجربه های برگزاری انتخابات در سال های قبل می توان به بهبود شرایط برگزاری انتخابات آینده نیز کمک کرد و پیش بینی تدابیر امنیتی در انتخابات پیش رو سنجیده تر و منظم تر از گذشته خواهد بود .

رییس کل دادگستری استان بر برخورد قاطع با جرایم انتخاباتی تاکید کرد و گفت:رویکرد این  دادگستری با جرایم و تخلفات انتخاباتی ، رویکرد قانون مدارانه است و تمامی فعالیت ها ، وقایع و اتفاقات در زمینه انتخابات در سراسر استان توسط دستگاه های اطلاعاتی ، امنیتی ، انتظامی و قضایی مورد رصد قرار می گیرد و اشراف اطلاعاتی خوبی در این زمینه داریم .

بدری با بیان این که قوه قضاییه با بیطرفی بر روند انتخابات نظارت می کند افزود: مهمترین وظایف ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی ، سالم سازی و نظارت بر حسن اجرای انتخابات و عوامل انتخاباتی و برخورد با تبلیغات زود هنگام کاندیداها با رعایت اصل بیطرفی است .