استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که آماده میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی هستیم، گفت: تبریز در سال‌های اخیر در میزبانی مسابقات ورزشی سربلند بوده و اکنون به جایگاه خوبی در حوزه ورزش رسیده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، با اشاره به برگزاری چندین تورنمنت بین‌المللی در دو سال اخیر در شهر تبریز، گفت: تبریز آمادگی دارد تا مسابقات ملی و بین‌المللی را در هر رشته‌ای که وزارت ورزش و جوانان صلاح بداند میزبانی کند.

وی خاطرنشان کرد: میزبانی مسابقات مستلزم هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف استان بوده و خوشبختانه این تعامل در استان آذربایجان‌شرقی در سطح بالایی است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان به خاطر عملکرد شایسته وی در زمینه ورزش قهرمانی و همگانی قدردانی کرد و گفت: آقای اسبقیان نهایت تلاش خود را در انجام مسوولیت به کار گرفت و بنده شهادت می‌دهم که ایشان کم‌فروشی نکرده و سنگ تمام گذاشت.

وی افزود: آقای اسبقیان به وعده خود در زمینه ارتقای جایگاه ورزش استان عمل کرده و امروز به جایگاه ارزشمندی در حوزه ورزش رسیده‌ایم.

جبارزاده با اشاره به برگزاری برنامه‌های ورزشی در استان و شهر تبریز یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته آذربایجان شرقی به جایگاه برتر گذشته در حوزه ورزش رسیده و این جایگاه که به سختی هم به دست آمده شایسته ورزشکاران استان است.

وی گفت: بنده معمولا با تغییر مدیران موافقت نمی‌کنم مگر این که جایگاه مدیر قبلی ارتقا یابد و امیدوارم که آقای اسبقیان در وزارت ورزش و جوانان جایگاه بهتری پیدا کرده و در مسوولیت‌های بعدی هم شاهد موفقیت‌های ایشان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان به عنوان یکی از یادگاران دفاع مقدس و همرزمان شهید باکری یاد کرد و گفت: مشیت الهی بود که آقای نظمی در آن دوران زنده بماند و امروز منشا خدمت به جامعه اسلامی ایران و استان آذربایجان شرقی باشد.

وی با بیان این که حفظ جایگاه برتر استان در حوزه ورزش از کسب آن سخت‌تر است، افزود: روند توسعه ورزش استان باید با همان شتاب و انگیزه پیگیری شود و قطعا با حضور آقای نظمی این امر تحقق می‌یابد.

در این آیین که با حضور معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، جمشید نظمی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی معرفی و از تلاش‌ها و خدمات سیدمحمد شروین اسبقیان در این سمت قدردانی شد.