به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مرتضی سقاییان‌نژاد با اشاره به وضعیت اجرای پروژه‌های شهری در قم اظهار کرد: رینگ‌های اول، دوم و سوم شهر قم تکمیل نشده، خیابان‌ها بازگشایی نشده و تقاطع‌های غیرهمسطح احداث نشده است و باید طبق طرح جامع به پیش برویم تا این رینگ‌ها تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه در دو پروژه مهم و ضروری تلاش‌های زیادی داشته‌ایم که این پروژه‌ها فعال شود، گفت:‌ پل میثم و تقاطع سه سطحه عمار یاسر تا پایان سال تکلیف آن مشخص خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم معضل این دو پروژه را حل کنیم.

شهردار قم اظهار کرد: برای سال آینده تقاطع روگذر محمودنژاد از بلوار جمهوری را احداث خواهیم کرد و طرح این پروژه تا پایان امسال آماده شده و از ابتدای سال 95 عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

وی به احداث بلوار زینب در موازات خیابان امام اشاره کرد و افزود: طراحی فاز اول و دوم این پروژه تا پایان سال انجام می‌شود و دوربرگردان غدیر نیز از دیگر پروژه‌هایی است که با جدیت دنبال می‌شود.

سقاییان‌نژاد با بیان اینکه همه این پروژه‌ها قرار است تا پایان سال 95 به بهره‌برداری برسد اظهار کرد: حتی در پروژه قطار شهری نیز به دنبال این هستیم که بتوانیم تا پایان سال 95 در فاز اول آن را راه‌اندازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گلوگاه این پروژه تامین قطار است و جلسه‌ای در هفته گذشته با واگن سازی پارس برگزار گردید و قول داده‌اند که 10 ماهه بتوانند سه رام واگن را در اختیار شهرداری بگذارند.

شهردار قم بیان کرد: مشکل بعدی راه‌اندازی ایستگاه‌ها است و البته ضرورتی ندارد همه 6 ایستگاه از قلعه کامکار تا میدان مطهری را به انجام برسانیم و اگر سه ایستگاه آماده شود به نظر می‌رسد بتوانیم تا پایان سال 95 فاز اول قطار شهری که 5.2 کیلومتر است راه راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: در پروژه منوریل نیز 18 واگن باید فعال شود و شرکت ایتالیایی نظارت عالیه را بر عهده دارد و تلاش بر این است که منوریل تا اواسط سال 95 به بهره‌برداری برسد.