به گزارش خبرگزاری برنا از قم آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی امروز در دیدار با رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: طبیعت بشر بر این اساس است که تا زمانی که محتاج باشد مراعات می‌کند و اگر بی‌نیاز باشد، حاضر نیست در محدوده خود حرکت کند و تجاوزگر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از مسئولیت‌های جامعه به عهده جوانان است، طبیعت جوانان حالت استغنایی دارد و نتیجه آن قدرت تجاوزگری است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حالت تجاوزگری در وجود انسان است، ‌گفت: در اینگونه موارد انسان همه چیز را برای خود می‌خواهد، مگر اینکه دستگاه الهی او را کنترل کند، عامل نگه‌دارنده قدرت طغیان‌گری و تجاوزگری در وجود بشر بزرگان دین، علما و خطبا هستند.

وی خاطرنشان کرد: همه افراد حاضر نیستند تذکرات را بپذیرند، بنابراین بخش دوم برای جلوگیری از این قدرت طغیان‌گری به دست مسئولان نیروی انتظامی است، تا برای کسانی که زیر بار سخن نمی‌روند، با قدرت بازدارنده جلوی آنها گرفته شود.

آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: باید جامعه را منظم کنیم تا به این وسیله جلوی طغیان‌گران را بگیریم و برای مردم آرامش را به ارمغان آوریم.

وی با بیان اینکه شما به عنوان پلیس کاری بزرگ و پیامبرگونه دارید، گفت: شما با حسن تدبیر می‌توانید جامعه را به گونه‌ای پیش ببرید که رشد فرهنگی داشته باشد اگر فرهنگ ضعیف شود، طغیان‌گری برای شما نیز دردسر ایجاد می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: علما و مراجع نیز در این بخش باری از دوش شما برمی‌‌دارند، اگر مردم هدایت و راهنمایی شوند، مقداری از کار شما سبک می‌شود.

وی ادامه داد: وجود شما جلوی طغیان‌گران را می‌گیرد، البته در مورد رانندگان، تنها در موضع تخلفات و جرایم فعالیت نداشته باشید، بلکه برای رعایت قوانین و مقررات نیز مشوق‌هایی در نظر بگیرید.

آیت‌الله علوی گرگانی یادآور شد:‌ اگر رانندگان به رعایت قوانین و مقررات بپردازند، آنها را تشویق کنید تا مردم فکر نکنند همیشه در زمینه جرایم گام برمی‌دارید و در نتیجه مقررات را رعایت می‌کنند.