به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا   ، ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ در نشست شورای کارگروه سلامت وامنیت غذایی با گلایه از عدم افتتاح و راه اندازی تصفیه خانه شهرجدیدهشتگرد،گفت: با اینکه فاز اول این تصفیه خانه آماده بهره برداری است، ولی متولی امر هیچگونه اقدامی برای راه اندازی این مرکز نکرده است.

وی اظهار داشت: این مرکز اگر تا تاریخ بیستم اردیبهشت ماه امسال مورد بهره برداری قرار نگیرد، تمامی مسیر لاگونهای جاری به مناطق دشت هشتگرد مسدود خواهد شد ومسئولیت آن به عهده آبفای استان البرز است.

پالیزگیر گفت: سلامت مردم را فدای دوستی و رفاقت نخواهم کرد و مدیران باید به تعهدات خود پایبند باشند.

وی با انتقاد از اجرای طرح جمع آوری موقت زباله در شهر کوهسار، گفت: اگر این مجموعه سریعتر راه اندازی نشود اداره محیط زیست طبق قانون باید وارد عمل شود و با متخلفان برخورد کند.

پالیزگیر گفت: همانطور که پیش از این توضیح دادم هر اتفاقی در خصوص بی توجهی امروز ما به مردم برسد، باید مسئول مربوطه از نظر قانونی باز خواست و مجازات شود.

وی با انتقاد از اینکه در حاشیه شهر کوهسار مقادیر زیادی زباله ضایعات ساختمانی در رود خانه فصلی آردهه ریخته می شود، گفت: امکان اینکه هرآن با بارندگی شدیدی این رودخانه طغیان کند و آسیب جدی به خانه های اطراف و صنایع وارد کند.

وی تاکید کرد: از شهرداری می خواهیم با دقت نظر نسبت به نصب علائم هشدار اقدام و محل را با هماهنگی محیط زیست پاکسازی کند.

فرماندار ساوجبلاغ گفت : در حال حاضر مجموعه ای را شهرداری هشتگرد برای جمع آوری ضایعات ساختمانی راه اندازی کرده و همه شهرداران یا در این مجموعه و یا مکانی دیگر را با هماهنگی اداره محیط زیست ویژه ضایعات ساختمانی ایجاد کنند.

پالیزگیر به دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهایی که تاکنون آبرسانی خود را به آبفا تحویل ندادند هشدار داد در صورت ایجاد مشکلات و بیماری با دهیار و شورا برخورد قانونی می شود.

وی با قدردانی از تلاش دولت تدبیر و امید در بخش طرح تحول سلامت در حوزه درمان از اجرای زیر ساخت برای کشور که موجب رضایت مردم است قدر دانی کرد.

فرماندارساوجبلاغ در بخش دیگر سخنان خود به اهداف این شورا درسال جاری پرداخت وگفت:اجرا وارتقای طرح تحول سلامت بهداشت ودرمان،تکمیل وتجهیزپزشکی وکادر تخصصی بیمارستان امام جعفرصادق(ع)وبهبود استانداردهای تمامی خانه های بهداشت را نام برد .

وی تکمیل و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی،ساخت پایگاه فوریت های پیش بیمارستانی 115 در سه راه قاسم گرجی جاده سهیلیه ومرکزبهداشتی درمانی حضرت فاطمه زهرا(س) را از دیگر برنامه های سال جاری بیان کرد .

فرماندار ساوجبلاغ از اجرای کامل ،حذف کامل جوش شیرین از نانوایی هاتوسط تلاش شبکه بهداشت شهرستان قدر دانی کرد و گفت ارتقای برنامه پیشگیری از اعتیاد درمحورهای آموزشی واجرایی، اجرا وارتقای برنامه های خودمراقبتی باآموزش سفیران سلامت برای خانواده ها ومحیط های کار وادارات ودرنهایت پیگیری منظم جلسات کارگروه وارتقای مشارکت های بین بخشی وبرون بخشی برای حل معضلات سلامت درشهرستان ازمهمترین برنامه های شهرستانی ما دراین شورا است.

رییس شبکه بهداشت ودرمان هم از اختصاص وهزینه کرد 6 میلیارد تومان برای تحول سلامت درحوزه خدمات ودرمان درسال گذشته خبر داد.

وی افزود:این اعتبار برای زیرساختهایی همچون مراکزجامع سلامت خانه های بهداشت،شیفت عصر،تجهیز دستگاهها ونیروی متخصص بیمارستانها ودرحوزه درمان هزینه شد.

سلیمان فلاح از توزیع بیش از 30 هزار جلد کتاب با ارزش خود مراقبتی در شهرستان خبر داد و گفت این کتاب حاوی اطلاعات بسیار خوب از مراجعه مردم به درمانگاهها که اغلب بی مورد است پیشگیری می کند.

وی از اجرای طرح سفیران سلامت در روستاها خبر داد و گفت 26 هزار نفر در شهرستان از بیمه طرح ارتقائ سلامت برخوردارند و فقط 6 درصد هزینه های بیمارستانی را پرداخت می کنند.