به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ولی الله بیاتی در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه و آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه (س) بیان داشت: شهرداری قم 15 هزار میلیارد ریال بدهی دارد و این در حالی است که 80 هزار میلیارد ریال سرمایه شهرداری قم است.
وی ادامه داد: این درحالیست که چهار هزار و 500 میلیارد ریال نیز مطالبات شهرداری قم از دولت است که خوشبختانه این مطالبات در ردیف بودجه امسال دولت دیده شده تا سهام برخی کارخانجات به شهرداری قم واگذار شود و با این کار بخش عمده ای از بدهی تهاتر شده است.
وی افزود: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر بیش از حدی که قانون برای ما وظیفه تعیین کرده بود جلسه های رسمی و جلسه های کمیسیون ها را تشکیل داده ایم و در موعد مقرر طرح ها بررسی شده ، همچنین 98 درصد طرح هایی که درشورا تصویب شد، مورد تایید فرمانداری قم نیز قرار گرفته است.
بیاتی اظهار داشت: حضور اعضای شورا در منطقه های شهری و دیدار با مردم نیز از اقدام هایی است که در این دوره انجام شد و نیز تصویب بودجه سالانه شهرداری نیز از وظیفه های مهم شورا بود که در سال 95 ، یک هزار و 338 میلیارد تومان به عنوان بودجه شهرداری قم در نظر گرفته شد.
وی ابراز داشت: روند افزایش بودجه شهر روند خوبی بوده است و امیدواریم که امسال شهرداری قم بودجه تصویب شده را محقق کند، این در حالی است که یکهزار میلیارد تومان از این بودجه، برای عمران شهر است که برای تکمیل پروژه های نیمه تمام هزینه خواهد شد.
وی افزود: برخی طرح های عمرانی را برای شهرداری اولویت دار کرده ایم و این نهاد مردمی وظیفه دارد آن ها را تا پایان سال یا اواسط سال آینده به اتمام برساند
بیاتی مترو را از پروژهای مهم و اولویت دار قم ذکر کرد و گفت: طرح مترو 14.7 کیلومتر طول دارد و درحال حاضر حفاری هفت هزار متر آن انجام شده است.