به گزارش برنا از شهرکرد؛  عبدالهاشم حسن نیا گفت : رفع نقاط حادثه خیز و گره های ترافیکی برخی راههای اصلی چهارمحال و بختیاری  بعنوان وصل و ترانزیت کالا از شمال به جنوب کشور بعنوان یکی از  محورهای مواصلاتی و مهم کشورضروریست.

وی یادآور شد: همچنین در خصوص روکش آسفالت و ایمن سازی، وضعیت پل ها و جاده های کوهستانی و راههای روستایی بخش میانکوه در شهرستان اردل  بحث و گفت وگو شد.

حسن نیا بیان داشت: امیدواریم با جمع بندی نهایی بتوانیم بخشی از اعتبارات را از بخش ملی تامین کرده و مشکلات ترافیکی را که در طول راه های استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد رفع کنیم.

وی گفت: با توجه به عنایات خاصی که دولت در بخش راه دارد و اقداماتی که در سالهای آنیده انجام می شود انتظار است که گره های ترافیکی بهبود پیدا کند و در جهت تردد ایمن تر گام برداریم.

عبدالهاشم حسن نیا افزود: دولت نگاه ویژه ای به بحث راهها و ایمن سازی مسیرها دارد و قرار است اقدامات بسیار خوبی در سال جاری در حوزه راهها صورت پذیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری نیز در حاشیه این بازدید گفت: در دو سال اخیر در حدود ۱۱۰ کیلومتر از محورهای استان تبدیل به چهارخطه شده است که از ابتدای انقلاب تا دو سال گذشته حدود ۱۴۰ کیلومتر از راه های استان تبدیل به چهارخطه شده بود.

وی افزود: در سال گذشته با استفاده از منابع استانی و اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ۳۰۰ کیلومتر از راه های استان بهسازی و آسفالت شد و این خود جزء با همت بالای این مجموعه امکان پذیر نبود.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه این سفر از محور ایذه – لردگان به سمت بروجن نیز بازدید کردند.

گفتنی است این بازدید با حضور مدیریت راهداری اداره کل راه وشهرسازی وتنی چند از روسای ادارات صورت گرفت وحاضران در جریان روند پروژه های جاده ای قرار گرفتند و تصمیماتی در خصوص تعریض محورها وبرخی از نقاط حادثه خیز  گرفته شد.