به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-حسین کلانتری رئیس ستاد انتخابات استان ایلام اظهار کرد: نشست های هماهنگی عوامل اجرایی و مجریان انتخابات در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران این استان برگزار شده و همه بخش ها برای این رویداد مهم پای کار هستند.

وی افزود: تعامل خوبی بین هیات های اجرایی و نظارت، بارزرسی، اعضای شورای تامین و دیگر عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات مرحله دوم وجود دارد و آنچه برای خلق یک حماسه سیاسی مهم است توجه به قانون و رعایت آن توسط همگان است.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام با اشاره به حضور گسترده مردم در مرحله اول انتخابات در روز هفتم اسفند سال گذشته تاکید کرد: مرحله دوم انتخابات مجلس دهم در این استان در 2حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می شود.
کلانتری یادآور شد: در این دو حوزه در مجموع شش نفر (چهار نفر در حوره انتخابیه ایلام و 2 نفر در حوزه انتخابیه دهلران) برای کسب سه کرسی نمایندگی مردم این استان رقابت می کنند.
وی با اشاره به فعالیت ستادهای تبلیغاتی نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات در این دو حوزه انتخابیه گفت: رعایت بایدها و نبایدهای تبلیغات و توجه به قانون باید مورد توجه همه باشد.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام اضافه کرد: 14 هزار عامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، انتظامی و اعضای شعب اخذ رای در 531 شعبه دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در جمع آوری آرای مردم مشارکت می کنند.
کلانتری وضعیت امنیت در مرزها و مناطق مختلف این استان را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: همه با تمام توان برای برگزاری انتخاباتی با شکوه در عین سلامت و امنیت آماده هستند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه بار اصلی برگزاری انتخابات بر دوش مردم است، افزود: مسئولیت اصلی بر عهده هیات های اجرایی است که از مردم هستند و اعضای شعب را نیز همین افراد انتخاب می کنند.
حسین کلانتری در پایان از ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری شهرستان دهلران بازدید کرد و گفت: دستگاه های احراز هویت در این مرحله در همه شعب راه اندازی می شود و این موجب سهولت در احراز هویت و تسریع در مراحل رای گیری است.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام به منظور شرکت در نشست با دست اندرکاران ستادی، اجرایی، امنیتی، انتظامی و فرمانداران شهرستان های دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره به دهلران سفر کرده است.