به گزارش برنا آذربایجان غربی حمید شجاع مدیر عامل بیمه ایران در استان گفت: از اینکه با انعقاد تفاهمنامه مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و بیمه ایران روزنه های امیدی برای حل بخشی از مشکلات پیش روی جوانان  حاصل گردیده بسیار خوشحالیم و ما نیز اعتقاد داریم برای امید دادن به جوانان عزیز کشورمان باید با حرکتی جهادین و همدل در مسیر حل دغدغه های اصلی آنان که شامل اشتغال، ازدواج و مسکن می باشد گام برداریم.
وی اضافه کرد: در همین راستا، شرکت بیمه ایران به عنوان پدر معنوی صنعت بیمه کشور، مسئولیت این مهم را برعهده گرفته و درنظر داریم با ارائه خدمات بیمه ای، قسمتی از نیازهای جامعه جوان ایرانی را برطرف کنیم.
مدیرعامل بیمه ایران ادامه داد: بیمه ازدواج می تواند به افزایش نرخ ازدواج و کاهش نرخ طلاق در جهت تحکیم و پایداری خانواده هایی که جدید تشکیل می شوند، کمک نماید.
حمید شجاع مدیرعامل بیمه ایران با برشمردن مزیت های مختلف بیمه و ارائه خدمات مختلف این صنعت به بیمه گذاران، عنوان کرد: شرکت های بیمه امروزه به دنبال افزایش خدمات مناسب به بیمه گذاران متناسب با نیازهای کشور و فراهم آوردن امکانات برای آحاد جامعه از جمله جوانان هستند و ما نیز باید به جوانان بعنوان سرمایه های عظیم کشور اعتماد نموده و با فعال کردن بخش های خصوصی وارد میدان شده و همپای دولت در جهت رفع نیازهای اصلی جوانان حرکت نماییم و با مسئولیت دادن به این قشر پویا و پرانرژی زمینه توسعه جامعه را فراهم کنیم.
وی با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی در زمینه بیمه ازدواج جوانان ادامه داد: اطلاع مردم از این بیمه نامه می‌تواند به امر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده کمک کند.
وی درباره ویژگی های بیمه نامه ازدواج جوانان نیز گفت: این بیمه نامه در چهار بسته ازدواج جوانان، بیمه حمایتی اشتغال، اوقات فراغت و گردشگری و تحصیل است.
حمید شجاع انعطاف پذیری را از جمله ویژگی‌های بیمه نامه ازدواج عنوان کرد و افزود: این بیمه پس از پنج سال از زمان خریداری، امکان بازخرید دارد و تلاش می کنیم بیمه‌ نامه‌هایی همانند بیمه‌نامه جوانان را توسعه دهیم.
دکتر چمن گلی نیز در این نشست با اشاره به این که با ادغام ورزش و جوانان روند حمایت و برنامه ریزی حوزه جوانان با مشکلاتی روبرو شد و این امر مهم به نوعی مغفول ماند گفت: اهمیت سرمایه گذاری و توجه و اهتمام به امور جوانان بر هیچ کسی پوشیده نیست و ما در این راستا امسال را سال: برنامه محوری و پویایی جوانان، توجه به استعدادیابی ورزش ثهرمانی و توسعه نشاط و سلامت با ورزش همگانی نامگذاری کردیم و در تلاشیم تا با تقویت ثبت و فعال نمودن سمن های جوانان شکل بهتری به برنامه های فاخر حوزه جوانان دهیم و به همین منظور از برنامه محوری سمن ها استقبال می کنیم. وی گفت در زمان شروع مسئولیت اینجانب در استان تعدا سمن های ما فقط 8 سمن فعال بود در حایکه این رقم در انتهای سال 94 به 45 سمن فعال رسیده است و ما در تلاشیم تا این روند رو به رشد را همچنان تداوم دهیم.
وی گفت: بیمه تا حد زیادی می‌تواند مشکل جوانان را تسهیل کند ودر این جهت شرکت بیمه ایران کوشش کرده بدون توجه به سود و در جهت حمایت از جوانان عمل کند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود: موارد بسیار مهمی در بیمه ازدواج جوانان گنجانده شده که شامل آموزش‌های پیش و پس از ازدواج و حمایت‌های مادی و معنوی پس از ازدواج است و این امر موجب می‌شود که جوانان با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به آینده ازدواج کنند.
چمن گلی تأکید کرد: فعالیت بیمه‌ها در زمینه ازدواج، ‌مسکن،‌ اشتغال و سایر مسائل مبتلابه جوانان می‌تواند در کاهش مشکلات جوانان بسیار موثر باشد.
عبدالله چمن گلی یادآور شد: دولت به تنهایی قادر به رفع مسائل جوانان نیست. بنابراین باید از همه ظرفیت‌های موجود در جامعه، به ویژه ظرفیت‌های مردمی بهره برد و از شیوه هایی نو و بدیع در این راه استفاده کرد.
محبوب محمودزاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه با تشکر از حمایت های بیمه ایران که در راستای حل بخشی از مشکلات جوانان گام برداشته است و نیز با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت مرتفع نمودن دغدغه ها و مشکلات اساسی جوانان گفت: همه باید در فضایی همدل و با تلاش و کوشش در حل مشکلات عدیده جوانان سهمی داشته باشیم.
محمودزاده در ادامه به بیان گزارشی از وضعیت موجود جوانان استان و نیز مشکلات و دغدغه های آنان پرداخت.