به گزارش برنا،مجید خدابخش در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل با حضور معاون امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود : شاید کمتر از نصف واحدهای صنعتی و تولیدی با مشکل کمبود تسهیلات مواجه باشند و بعید به نظر می رسد که بدون یک سونوگرافی و تشخیص دقیق از مشکل واحدهای صنعتی و تولیدی کشور فقط با تزریق نقدینگی و حتی دادن تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت مشکل آنها برطرف شود.

وی افزود : دنیای امروز در بخش صنعت و تولید از مدیریت سنتی فاصله گرفته و برای انجام همه کارها در این زمینه ها از شیوه مدیریتی پیشرفته و مدرن استفاده می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد : برخی نقایص و مقررات دست و پاگیر و سختگیرانه در بخش صنعت و تولید وجود دارد که به عنوان مانعی در مسیر سرمایه گذاری عمل می کنند و ضروری است که این مقررات زاید که در بسیاری مواقع مدیران دولتی را نیز گرفتار می کند، حذف گردد.

خدابخش افزود : صدها مقررات زاید و غیرضروری در ارتباط با سرمایه گذاری های صنعتی و تولیدی وجود دارد که دولت می تواند با تفویض اختیار به استان ها تصمیم گیری در این موارد را توسط مدیران استانی تسهیل کند.

وی همچنین آموزش های گوناگون به خصوص در زمینه قانون تجارت ، مدیریت مالی برای مدیران غیرمالی ، بنگاه داری و صادرات را برای جلوگیری از ایجاد مشکل در بنگاه های صنعتی و تولیدی و یا دست کم کاستن از میزان اینگونه مشکل ها بسیار لازم دانست.

خدابخش اظهار کرد: این آموزش ها باید در همه لایه های دست اندرکاران صنعت و تولید از نگهبان و تلفنچی گرفته تا کارگر و مدیرعامل انجام شوند.

او گفت : یکی از راه های کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی همین ارایه آموزش های لازم در زمینه های مختلف برای مدیران ارگان ها ، مدیران عامل ، مدیران مالی و ذی حسابان می باشد که ما در ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل این مورد را لحاظ کرده ایم.

استاندار اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش قائل شدن تفاوت برای واگذاری زمین شهرک های صنعتی برای سرمایه گذاری در نقاط برخوردار و نقاط کم برخوردار و به خصوص استان های مرزی را خواستار شد و گفت : بخش خصوصی در اینگونه مناطق نیاز به حمایت دارد .

خدابخش همچنین وجود صندوق های حمایتی در سازمان شهرک های صنعتی را مفید دانست و خواستار اطلاع رسانی مناسب از خدمات و تسهیلات آنها برای آگاهی سرمایه گذاران به منظور بهره مندی از آنها شد.

در این نشست که در سالن شهید باهنر استانداری اردبیل ترتیب یافت علی یزدانی ورزنه ، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سخنانی با اعلام اینکه وضعیت اقتصادی کشور امسال روز به روز در حال بهبود می باشد ابراز امیدواری کرد : با همکاری مسوولان استانی و نیز این سازمان بتوان در زمینه خارج کردن واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال از رکود و کمک به تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی گام های موثر برداشت.