به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مهدی لسانی با اعلام این خبر گفت: از آنجا که حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) سالانه پذیرای میلیون ها نفر از انسان های مشتاق به فقه آل محمد(ص) و مباحث اعتقادی، مشاوره ای و تربیتی است، اداره پاسخگویی به سوالات دینی به منظور تکمیل ظرفیت اساتید، اقدام به ثبت نام برادران و خواهران علاقه‌مند کرده است.

وی پنجم تا 20 اردیبهشت ماه را زمان ثبت نام اعلام و اظهار کرد: علاقمندان برای ثبت نام می توانند به سایت اداره پاسخگویی به سوالات دینی به آدرس http://razavi.aqr.ir/pasokhgoee مراجعه کنند.

شرایط عمومی متقاضیان

رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی ادامه داد: اعتقاد و التزام به مذهب حقه تشیع و ولایت فقیه، برخورداری از حسن شهرت برابر ضوابط و مقررات آستان قدس رضوی، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی، کسب نمره قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه، موفقیت در دوره آموزشی بدو خدمت و سکونت در مشهد مقدس از شرایط عمومی متقاضیان به شمار می رود.

شرایط اختصاصی متقاضیان

وی در ادامه اشتغال به درس خارج حوزه برای برادران و سطح 3 حوزه برای خواهران، حداکثر سن 45 سال و ملبس دائمی به لباس مقدس روحانیت را از شرایط اختصاصی متقاضیان در پاسخگویی احکام شرعی اعلام کرد.

وی اضافه کرد: اساتیدی که در حوزه های علمیه، سابقه تدریس 360 ساعت احکام یا حداقل 400 ساعت اشتغال به پاسخگویی در مراکز پاسخگویی مسائل شرعی مثل دفاتر مراجع عظام را داشته اند، الزام به شرکت در آزمون را ندارند، اما ملزم به ثبت نام اولیه هستند.

وی در ادامه اشتغال به درس خارج حوزه برای برادران و سطح3 برای خواهران یا داشتن مدرک کارشناسی ارشد رشته های فلسفه وکلام، علوم قرآنی و حدیث را از شرایط اختصاصی متقاضیان پاسخگوی اعتقادی معرفی کرد.

شرایط اختصاصی متقاضیان مشاوره با رویکرد دینی و مربی کودک و نوجوان

 لسانی اظهار کرد: «داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد یکی از گرایش های روان شناسی، علوم تربیتی و مشاوره» یا «دارا بودن مدرک سطح سه حوزه علمیه به ضمیمه تجربه کاری مفید و مرتبط با مشاوره» شرایط اختصاصی متقاضیان مشاوره با رویکرد دینی محسوب می شود.

به گفته رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی اشتغال به سطح 2 حوزه برای برادران وخواهران،  گذراندن دوره تربیت مربی از مراکز معتبر، ملبس به لباس مقدس روحانیت و تجربه کار با کودک و نوجوان از شرایط اختصاصی متقاضیان مربی کودک و نوجوان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آزمون جذب اساتید اداره پاسخگویی به سوالات دینی 24 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.