به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ، رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان جام فدراسیون آذربایجان از روز(سه شنبه)و با برگزاری مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان در شهر باکو آذربایجان برگزارشد.

در پایان رقابت های روز نخست تیم کشتی فرنگی ایران با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز و 71 امتیاز به مقام سوم رسید. تیم های آذربایجان و گرجستان به ترتیب با 92 و 90 امتیاز اول و دوم شدند.

برپایه این گزارش ،در این رقابت ها محمد مهرابی و نویداله قلی نوسی در اوزان 46 و 100 کیلوگرم به مدال طلا رسیدند، محمدمهدی خوشبخت، حسین فروزنده و محمدرضا بادکان در اوزان 66، 76 و 85 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و محمد مهدی شعبانی، ابوالفضل زینتی رفاه، بهرام معروف خانی و علی اکبر یوسفی در اوزان 50، 58، 63 و 100 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.تایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها که با حضور تیم های از کشورهای آذربایجان، بلاروس، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، گرجستان، بلغارستان، روسیه، عراق، ترکیه و قزاقستان برگزار می شود، به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم ایران نماینده ای نداشت.

در وزن 46 کیلوگرم محمد مهرابی با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار نیز مقابل فایل اسکندراف از آذربایجان با نتیجه 9 بر 5 به پیروزی رسید و با شایستگی به مدال طلا دست یافت

.در وزن محمد هادی شعبانی در دیدار رده بندی مقابل سهراب ساریف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 4 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 54 کیلوگرم حسین جاویدی نماینده کشورمان به عنوانی دست نیافت.

در وزن 58 کیلوگرم بهرام معروف خانی در دیدار رده بندی با نتیجه 8 بر صفر حبیب بشیراف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز رسید در همین وزن سیاوش منصور ینگنجه در دیدار رده بندی مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 63 کیلوگرم ابوالفضل زینتی رفاه به دیدار رده بندی رسید که در این دیدار با نتیجه 10 بر یک سارخان کریم اف از آذربایجان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 69 کیلوگرم محمد مهدی خوشبخت با شکست تمام حریفان به دیدار نهایی رسید اما در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر مغلوب یولوی غنی زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 76 کیلوگرم حسین فروزنده در دیدار فینال با نتیجه 6 بر یک مقابل لوکا خوتسیشویلی از گرجستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 85 کیلوگرم حمیدرضا بادکان در دیدار فینال با نتیجه سه بر سه تهران امین زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره سید.

در وزن 100 کیلوگرم نویداله قلی نوه با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار نیز با نتیجه 5 بر 2 از سد صبا تستکسلادزه از گرجستان گذشت و صاحب مدال طلا شد در همین وزن علی اکبر یوسفی در دیدار رده بندی با نتیجه 10 بر صفر از سد تاریش آبیلوف از آذربایجان گذشت و به مدال برنز رسید.

رقابت های کشتی فرنگی جوانان، وکشتی آزاد نوجوانان و جوانان نیز روزهای پنج شنبه و جمعه ادامه خواهد یافت.

حسین بخشیوند رییس هیئت کشتی پلدختربا اشاره به موفقیت محمد محرابی در این مسابقات پلدختر را مستعد از لحاظ کشتی فرنگی ارزیابی کرد وگفت: کشتی گیران پلدختر با کسب این عناوین نشان می دهند که می توانند زادگاهشان را قطب کشتی فرنگی کشور کنند.

همچنین علی محمد نورعلیوند با تبریک این پیروزی به محمد مهرابی و جامعه کشتی پلدختر ولرستان  از زحمات حسین بخشیوند ومربیان زحمت کش کشتی پلدختر تقدیر کرد وگفت: پلدختر در همه زمینه های ورزشی استعداد دارد وباید با حمایت همه جانبه از ورزشکاران نشان دهیم که ما استعداد دست یابی به قهرمانی جهانی وکسب مدال المپیک را نیز داریم.