به گزارش برنا،مجید خدابخش روز چهارشنبه در نشستی با روسای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان گفت: علاوه بر نظارت و پیگیری استانداری، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان ایجاد شده است و با موارد مغایر قانون در برگزاری مرحله دوم انتخابات در استان مقابله می شود.

وی افزود: باید از هرگونه استفاده از بیت المال بر نفع یا زیان نامزدها در انتخابات جلوگیری شود و لازم است مجریان انتخابات در چارچوب قانون برای برگزاری انتخاباتی پرشور، قانونمند و با مشارکت بالای مردم تلاش کنند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی، امور کشور با رای و نظر مردم اداره می شود و برگزاری انتخابات های متعدد به منظور تامین نظر مردم در اداره کشور است.

خدابخش بیان کرد: دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل با آرامش کامل، قانونمند و با مشارکت بالای مردم برگزار و به انتخاب پنج منتخب مردم منتهی شد.

او ادامه داد: در دو حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین، سرعین و پارس آباد و بیله سوار مغان چهار نامزد به دور دوم انتخابات راه یافته اند و از مردم آگاه مناطق یادشده انتظار می رود با مشارکت خود در دور دوم انتخابات و انتخاب دو نامزد دیگر ترکیب نمایندگان استان را برای مجلس دهم مشخص کنند.