به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، نیازعلی ابراهیمی پاک رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در سومین جلسه عملیاتی "نقش کشاورزی در اقتصاد مقاومتی" که با حضور همتی استاندار قزوین برگزار شده بود، گفت: سالیانه 53هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می شود که با اتمام طرح های نیمه تمام و تکمیل ظرفیت، این میزان تولید به 105هزار تن در سال خواهد رسید.

ابراهیمی پاک اظهار امیدواری کرد: با پتانسل های موجود شرایط مناسبی برای تولید و صادرات محصولات کشاورزی در استان قزوین فراهم شده است.

وی بر اهتمام این سازمان برای واگذاری کلیه امور زیر بخش دام و طیور به اتحادیه ها و تعاونی های مربوط تاکید کرد و افزود: در این طرح کلیه امور مربوط به صدور مجوز، میزان جوجه ریزی، تولید و صادرات و... به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در ادامه به برنامه این سازمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: طی یک ماه گذشته دو طرح واگذاری 1500هکتار از اراضی شیب دار طارم سفلی برای توسعه باغ زیتون و همچنین طرح توسعه آبزی پروری در حاشیه شاهرود با ظرفیت 2500تن ماهی از جمله طرح های این سازمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است.

در ادامه این جلسه مدیران عامل اتحادیه ها و تعاونی های تولید، مسائل و مشکلات مرغداری های گوشتی استان را مطرح کردند.

این جلسه همچنین با حضور ابوالفضل یاری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، حمید قزوینی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و تولیدکنندگان و  اتحادیه های تولید مرغ گوشتی استان برگزار شد.