به گزارش برنا از شهرکرد؛ محمد جان جلیل، در نخستین نشست شورای سلامت شهرستان لردگان در سال جاری، افزود: همچنین در راستای حفظ و ارتقای سلامت مردم شهرستان طی بازرسی کارشناسان بهداشت با 292 واحد صنفی متخلف در شهرستان نیز برخورد قانونی شد.

وی،از جمع آوری 7 هزار و 250 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان موادغذایی فاسد با نظارت و سرکشی کارشناسان بهداشت از واحدهای صنفی و مراکز عرضه و فروش موادغذایی شهرستان ضبط و معدوم شد.

جلیل با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در این شهرستان، تصریح کرد: با اجرای این طرح تاکنون 42 پزشک و 18 ماما در مراکز درمانی شهرستان جذب و 64 واحد ساختمانی، مرکز و خانه بهداشت احداث و نوسازی شده است.

دبیر شورای سلامت شهرستان لردگان از شناسایی 336 بیمار دیابتی و 845 بیمار فشار خون بالا در این شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری با ارائه آموزشهایی به این بیماران باهدف خودمراقبتی و غلبه بر دیابت و فشارخون بالا برنامه هایی اجرا می شود.

بهسازی و بهداشتی کردن جوی آب کشاورزی کشاورزان لردگان، غربالگری در ادارات و برگزاری دوره های آموزشی و بازدید و نظارت بهداشتی از اماکن ورزشی شهرستان از مهمترین مصوبات این نشست شورای سلامت شهرستان لردگان بود.

به گزارش برنا،شهرستان لردگان در 160کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.